Via Ferrata Lužická spojka

Ústí nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Nevšední zážitky vás čekají v lokalitě Vaňov - Ústí nad Labem. Můžete si vyzkoušet lezení na Via Ferratě Lužické spojce. Zajištěná trasa poskytne adrenalin a nádherné výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Obtížnost ferraty je klasifikována jako C 

Lužická spojka je ferrata v pohoří. Nachází se na skále v lesích nad Vaňovem, nedaleko skal Milenci a Strážce Vaňova. Je poměrně krátká, měří 50 metrů. Zajištěná cesta startuje v lese pod skalní vyhlídkou Skály. V lese budete traverzovat po kamenech porostlých mechem a zčásti půjdete po strmé lesní cestě. Po pár metrech začnete stoupat skalním koutem, pak prudce stěnou nahoru, až na vrchol ferraty. Cesta je jištěná, jsou tu umělé stupy a chyty a také přírodní stupy.

Těšte se na úchvatné výhledy

 Z vrcholu se otevřou nádherné pohledy. Prohlédnete si střekovská zdymadla, hrad Střekov i Ústí nad Labem, krásný je zákrut řeky Labe. Dohlédnete na celou labskou kotlinu v oblasti Brné a Vaňova. Budete obdivovat kopce Českého Středohoří.

Bezpečnost na prvním místě

Vstup na ferratu je možný pouze v helmě a s dalším potřebným vybavením. Ferrata má silový charakter. Pro úplné začátečníky vhodná není. Dávejte pozor na volné kameny.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Ve Vaňově u Labe je řecká taverna Athina.

Parkování a přístupnost

Autem se dostanete na polní parkoviště Stebno - Podlešín. Od auta se vydejte po žluté značce. Zajištěná cesta začíná v lesním prostředí pod vyhlídkou Skály.

Poloha na mapě

Štítky

  • Sportovní
  • pro rodiny s dětmi
  • úžasná místa
  • Příroda
  • Ferraty
  • pro dva
  • Do lesa
  • Lezení
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.