Roudnická věž Hláska

Roudnice nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Roudnická věž Hláska je posledním svědkem opevnění Starého města. Bývala jeho součástí a plnila roli pozorovací a ohlašovací věže. Dnes je gotická Hláska místem krásných výhledů na město a okolí.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. prosince 2020

Poslední svědek

Staré město se rozprostíralo na místě dnešního náměstí Jana z Dražic a Poděbradovy ulice. Vydáte se tak do míst, kudy kráčela historie. Nejprve se zde nacházela jen dřevěná hradba, kterou později nahradila hradba zděná, s městskými branami, ke které přináležela i gotická věž Hláska. Ta je dnes jedinou připomínkou někdejšího opevnění. V průběhu času měnila svou roli, po rekonstrukci byla například i vodojemem pro litoměřickou kašnu. Dnes je oblíbeným turistickým cílem.

Od Hlásky se vydejte za poznáním

Na Hlásce si užijete nejen pěkných panoramatických výhledů, ale můžete si zde zakoupit řadu upomínkových předmětů, historické fotografie města, získáte tu turistické známky a také informace o dalších památkách města. U Hlásky také začíná 4 km dlouhá pěší trasa Roudnické památky, kterou můžete po předchozím objednání (skupina min. 5 osob) absolvovat i s odborným výkladem. Odpočinek a občerstvení nabízí např. restaurace Argus na Karlově náměstí. 

Kudy k Hlásce?

Autem do centra Litoměřic. Hláska se vypíná nedaleko náměstí Jana z Dražic, v blízkosti Podřipského muzea. Nejbližší možnost parkování na Karlově náměstí a u náměstí Jana z Dražic. 

Rezervujte si prohlídku Hlásky online

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

V Roudnici nad Labem si můžete prohlédnout Roudnický zámek a hrad a Podřipské muzeum a poté zamířit směrem na Krabčice k bájné hoře Říp. Cesta je dlouhá necelých sedm kilometrů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Husovo náměstí 59
Roudnice nad Labem
+420 412 871 501
infocentrum@vyletnarip.cz
www.vyletnarip.cz/

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.