Zámek Roudnice

Roudnice nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Harke CC BY-SA 3.0

Jeden z největších zámeckých objektů si prohlédnete v centru Roudnice nad Labem. Ve 12. století sloužil jako sídlo pražských biskupů. Původně byl postaven v románském slohu, pak prošel přestavbou na barokní zámek. Má neuvěřitelných 250 sálů.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

O změny se postarali Lobkowiczové

Zámek na ostrohu nad řekou Labe byl postaven na strategickém místě. V 17. století rod Lobkowiczů přestavbou hradu na zámek vzezření panství změnil. Kromě více než 250 místností nechal postavit masivní vstupní schodiště, hodinovou věž a bohatě zdobenou kapli s divadlem. Kolem zámku vznikly krásné zahrady.

Krásná barokní kaple s freskami

Vévodské sídlo si můžete částečně prohlédnout. Při prohlídce, kterou si vždy musíte rezervovat, uvidíte dochovanou část románských obvodových zdí a barokní kapli s freskami. V zámeckém podzemí se nacházejí sklepy Lobkowiczkého zámeckého vinařství. Zámek hostí např. velké festivaly vína.

Galerie moderního umění

Navštivte v zámecké jízdárně Galerii moderního umění. Je zde jedinečný soubor obrazů Antonína Slavíčka, dále dílo Mikuláše Medka, Jiřího Johna, Václava Boštíka, Františka Ronovského.

Tipy na ubytování

Upozornění

Prohlídky začínají vždy u Románského hradu. Najdete ho zvenčí zámku od Karlova náměstí (u mostu a rozcestníku turistických cest)

Občerstvení

V Roudnici se můžete občerstvi na Karlově náměstí v Bistru Koruna, Caffé Říp nebo kavárně Dorletka.

Kde zaparkovat a přístupnost

Parkoviště je v Havlíčkově ulici. Z parkoviště půjdete 650 m po trase Roudnické památky.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Vydejte se za výhledy z místní Hlásky
Na Husově náměstí je věž Hláska, která slouží jako rozhledna. Je jediným dochovaným pozůstatkem opevnění nejstarší části města. Uvidíte zámek a panorama Českého středohoří. Projdete i výstavou o životě Podřipska.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Roudnice nad Labem
Roudnice nad Labem
602 238 152
412 871 147
info@vyletnarip.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zámky
  • Prohlídky
  • pro dva
  • Architektonické památky
  • Výlety
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.