Holý vrch u Sutomi
Třebenice, České Středohoří a Žatecko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Holý vrch u Sutomi se vypíná nad obcí Sutom, asi 6 km severně od Třebenic. Oproti jiným vrchům Českého středohoří je relativně plochý, přesto nabízí opravdu nádherné výhledy. Místní obyvatelé mu dali přezdívku Holáček.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. května 2020

Kouzelná rána na Holém vrchu

Vrchol Holého vrchu leží ve výšce 459 m n. m. Je odtud krásný výhled do všech stran a nádherná jsou zde zejména rána, kdy je slunce ještě nízko a osvětluje okolní vrcholy. Spatříte odtud údolí Modly, zříceninu hradu Skalka, Lipskou horu, Plešivec, Oltářík, Solanskou horu, královnu Českého středohoří Milešovku, vrchy Lovoš, Kletečnou a mnohá další pěkná místa. Pokud chcete zažít na Holém vrchu brzké ráno, můžete se ubytovat v privátě U sv. Petra a Pavla, nad obcí Sutom, kde vám ochotně zabalí na cestu snídani s sebou.

Výhled na obec Sutom  foto: Gortyna

Přístupnost

Holý vrch je celoročně volně přístupný, na cestu se vydávejte s ohledem na počasí.

Kudy na Holý vrch?

Nejlepším výchozím bodem je obec Sutom. Vydáte se po cestě za kostelem ven z obce. Cesta vás přivede na vrchol Holého vrchu. Výstup není nikterak náročný. Délka trasy je 900 metrů.

Tip na výlet

V blízkosti Holého vrchu můžete navštívit celoročně volně přístupnou zříceninu hradu Oltářík, hrad Kostomlaty, kde dostanete zakoupit i občerstvení, hrad Skalka s expozicí hradů Českého středohoří, nebo třeba hrad Opárno či Ostrý.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Třebenice

Štítky

 • Poznávací
 • Pro rodiny s dětmi
 • Příroda
 • Cestování se psem
 • Vyhlídky
 • Romantické cestování
 • Pro dva
 • Pro seniory
 • Romantická místa
 • Kopce a vrchy
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Vyberte si ubytování

Apartmány Doma

Českolipsko - Jizerské hory Janov nad Nisou

0/10
Cena od 362 Kč do 400 Kč

Hotel Esprit

Krkonoše a Podkrkonoší Špindlerův Mlýn

9/10
Cena od 510 Kč do 890 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více