Tančírna v Račím údolí

Javorník, Rychlebské hory, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Tančírna v Račím údolí

V Rychlebských horách objevíte v malebném přírodním prostředí u obce Javorník historicky zajímavou stavbu - Tančírnu v Račím údolí. Secesní stavení s restaurací a tanečním sálem sloužilo před 2. světovou válkou turistům jako výletní místo. Později tančírna postupně chátrala do doby, než ji před několika lety obnovila obec Bernartice.

Autor článku: David Hlisník, 9. srpna 2023

Historický dům nese též název Georgshalle

Historická budova je postavena v líbivém secesním stylu. O její realizaci se v místě, kde dříve stávala parní pila, zasloužil na začátku 20. století vratislavský kardinál Georg von Kopp. Stavba se proto jmenuje po něm Georgshalle. Tančírna byla velmi oblíbená a dodala lokalitě kolem Račího potoka atraktivní punc. Po válce se zde vystřídala řada vlastníků, až objekt od Českých drah koupila obec Bernartice.

Tančírna v Račím údolí

Obnovená Tančírna vás přiláká

Bernarticím se před několika lety podařilo díky dotaci tančírnu zachránit a zchátralý objekt obnovit. Od roku 2015 se proto opět v tančírně konají kulturní a společenské akce. Můžete narazit na koncerty, taneční večery, přednášky, čtení. V sále je stálá interaktivní expozice věnovaná Rychlebským horám, historii kraje i místním.

Kde zaparkovat

Využijte Parkoviště Uhelná v Račím údolí, vzdálenost od tančírny zhruba 300 m.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V Račím údolí je k dispozici příjemná stylová Hospůdka Isolde.

Přístupnost

Z Javorníku se do Račího údolí dostanete po modré. Na rozcestí Javorník Račí údolí jezdí autobus. Odtud půjdete po modré 1,7 km (trasa na mapě).

Kam na výlet

Rychlebské hory jsou oblíbenou destinací.  Bernartice v tančírně provozují informační centrum. Z Račího údolí s potokem vedou pěší trasy na skalní vyhlídku Čertovy kazatelny, Zříceninu hradu Rychleby nebo na Zámek Jánský Vrch.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Obec Bernartice, Račí Údolí
Javorník 790 70
+420 583 034 125
tancirna@bernartice.eu
tancirna.rychleby.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Architektonické památky
  • Prohlídky
  • Naučné
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.