Gulliverovy židle

Skorošice, Rychlebské hory, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10
Autor fotky: Město Jeseník

V Rychlebských horách vás zaujme neobvyklé posezení na vrcholu Lánského vrchu (423 m n.m.) u Skorošic. Je vhodné doslova pro obřího Gullivera, a tak není divu, že bylo nazváno  Gulliverovy židle.

Autor článku: David Hlisník, 31. května 2023

Vtipné posezení pro obry

Lánský vrch najdete blízko osady Sedmlánů v Žulovské pahorkatině. Kopec má skoro kruhový tvar a  v krajině působí jako soliter. Posezení pro obry tady vyrostlo díky neznámému vtipálkovi, který místo pojal recesně. Obří stůl a dvě židle jsou vyrobené ze dřeva. Určitě se u něj nenajíte. Když se vyškrabete na židli, budete mít stůl v úrovni očí.

Gulliverovy židle Marcin Szala

Z Lánského vrchu jsou prima výhledy

Lánský vrch vznikl působením pevninského ledovce, respektive jeho plošnou erozí. Uvidíte Rychlebské hory, Hrubý Jeseník i Žulovskou pahorkatinu. Můžete se dívat na Smolný vrch, kterému se říká Venušiny misky. Dále uvidíte Boží horu, Borový vrch, dohlédnete na Šerák a Keprník. Možná, že zde také natrefíte na příznivce paraglidingu a rogalisty. Kruhová procházka po návrší bude jistě příjemná pro celou rodinu a u obrovských židlí a stolu se můžete všichni vyfotit.

Kde se občerstvit

Ve Skorošicích je Rybářská bašta.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

V blízkosti autobusové zastávky Skorošice Sedmlánů se dá parkovat.

Trasa jak se dostat ke Gulliverovým židlím

Gulliverovy židle uvidíte od silnice, vedoucí ze Žulové do Javorníku. Od autobusové zastávky Skorošice Sedmlánů a parkovací plochy pod kopcem půjdete po polní cestě 460 m. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více