Vlastivědné muzeum Olomouc

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Vlastivědné muzeum Olomouc

V Olomouci můžete zavítat na Náměstí republiky nedaleko hradu do Vlastivědného muzea. Čeká vás tam prohlídka řady poutavých expozic.

Autor článku: David Hlisník, 9. srpna 2023

Expozice představí nejen přírodu

Vlastivědné muzeum se řadí mezi největší muzea v České republice. Má ve fondu přes milion sbírkových předmětů z oblasti společenských a přírodních věd. Můžete projít hned několika stálými expozicemi a navštívit i některou z aktuálních výstav. Seznámíte se s přírodou od počátku bez konce. Zorientujete se v přírodě kraje, poznáte lépe město Olomouc. Upoutá vás pěkné herbárium, seznámíte se s osobnostmi kraje i s mezníky života od kolébky do hrobu. Oblíbené jsou i  Expozice ohrožených druhů rostlin, Dějiny Vlasteneckého spolku muzejního v Olomouci. Nedaleko v Denisově ulici 30 zavítejte do Lomené galerie, představující street art. Je tu umístěna i expozice archeologie, geologie a lapidária Příběh kamene.

Vlastivědné muzeum Olomouc

Dětem se bude líbit obr

Můžete si s dětmi prohlédnout figurínu Josefa Drásala oblečenou do věrné kopie hanáckého kroje, spatříte i zrestaurovaný originál. Čekají vás i další zajímavosti, které se vztahují ke kroji a k místu, kde ikona hanáckého folkloru žila.

Kde zaparkovat

Naproti muzeu je k dispozici parkoviště.

Kde se občerstvit

Několik desítek metrů od muzea objevíte v Mariánské ulici Svatováclavský pivovar se stylovou restaurací.

Přístupnost

Přímo před muzeem je tramvajová a autobusová zastávka.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více