Vyhlídka Čertovy kazatelny

Javorník, Rychlebské hory, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Palickap CC BY-SA 4.0

V Rychlebských horách, severozápadně od pohoří Hrubý Jeseník, si u Javorníku nenechte ujít procházku na jednu z nejkrásnějších skalních vyhlídek - Čertovy kazatelny. Z vyhlídkové plošiny je nádherný výhled do kaňonu Račího údolí. Tajemné místo je obklopené bukovým lesem.

Autor článku: David Hlisník, 9. srpna 2023

Z plošiny se zábradlím je úchvatný výhled

Nad Račím údolím u Javorníka nad Račím potokem je území vyhlášené přírodní rezervací, které ochraňuje lesní porosty pralesovitého charakteru. A právě nad nimi objevíte bizarní útvar rulových skal. Hlavní vyhlídková plošina Čertovy kazatelny se nachází ve výšce 450 m n. m. a je zajištěna zábradlím. Kousek pod 13 m vysokou stěnou, která tvarem připomíná kazatelnu, se nachází několik menších skalek. Oceníte i nedaleký dřevěný přístřešek.

Vyhlídka Čertovy kazatelny

Kde zaparkovat

Zaparkovat auto můžete na parkovišti v Račím údolí.

Kde se občerstvit

V Račím údolím je nedaleko parkoviště Restaurace Isolde, nebo navštivte u Informačního centra v Račím údolí stylovou Kavárnu Tančírna.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Od Tančírny v Račím údolí
Na Čertovy kazatelny můžete od secesní Tančírny v Račím údolí vystoupat po zeleně značené trase, která kopíruje Naučnou stezku Rychlebskými horami. Počítejte zhruba se 100 m převýšením. Trasa na mapě.

Z Javorníku - dostanete se sem vlakem i autobusem
Pokud pojedete autobusem nebo vlakem do Javorníku, vydáte se po červeně značené turistické trase. Od rozcestí Čertovy kazatelny půjdete do cíle po zelené turistické trase. Celkově je cesta dlouhá přibližně 3,3 km. Trasa na mapě.

Přes rozcestí Čertovy kazatelny vede z Javorníku také cyklotrasa č. 6044.

Kam na výlet

Můžete si projít celou Naučnou stezku Rychlebskými horami
Začíná v Javorníku a končí na zřícenině hradu Rychleby a je dlouhá 6,3 km. Trasa na mapě. Můžete navštívit Zámek Janský Vrch v Javorníku s unikátní expozicí historických dýmek.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Informační centrum Javorník Nádražní 160
Javorník 790 70
+420 584 440 688
info@mksjavornik.cz

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • na víkend
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • Přírodní rezervace
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.