Jezero Chmelař

Úštěk, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Jezero Chmelař se nachází se na Úštecku, v krásné krajině Českého středohoří. Je vyhledávaným cílem milovníků koupání, odpočinku a aktivní zábavy. Můžete zde strávit jeden den, nebo i celou dovolenou a nudit se rozhodně nebudete.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. prosince 2020

Koupání a zábava

U hladiny jezera na návštěvníky čekají dvě upravené písčité pláže s pozvolným vstupem do vody. U jezera je půjčovna lodiček a šlapadel, pochutnání nabízí dvě místní restaurace. U jezera se rozprostírá autokemp s možností ubytování pod vlastním stanem, nebo ve zdejších chatičkách. Součástí kempu je sportovní areál s možností hry plážového volejbalu, venkovního stolního tenisu a oblíbeného minigolfu. Návštěvníci mohou využít také hernu, ve které si mohou zahrát biliár, stolní fotbal a stolní tenis. Jezero nabízí rovněž možnost rybaření a užít si tu může celá rodina, od malých dětí až po jejich prarodiče.

foto: branadocech.cz

Občerstvení

V areálu jezera jsou stánky s občestvením.

Vlakem na Chmelař

V blízkosti jezera Chmelař se nachází železniční stanice Úštěk. Z vlakové stanice ke vstupu do areálu půjdete 500 metrů. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Kudy k jezeru a parkování

Jezero leží na okraji města Úštěk, odkud je dobře přístupné autem. U vstupu do areálu je venkovní parkoviště.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Prohlédnout si můžete město Úštěk, které je městskou památkovou rezervací. Vedle pěkné architektury tu uvidíte takové zajímavosti, jako např. sklepení, tzv. ptačí domky, židovský hřbitov, Pikartskou věž ukrývající ojedinělé muzeum čertů a mnohé další. Zajímavou památkou je hrad Úštěk, přístupný veřejnosti v době konání různých kulturních akcí.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.