Víťova rozhledna

Lovečkovice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: hadonos CC BY-SA 4.0

Mezi obcemi Lovečkovice, Náčkovice a Mukařov v Českém Středohoří objevíte Víťovu rozhlednu. Stojí na kopci nad Kaplí Panny Marie Ponocné v Náčkovicích. Najdete ji snadno, neboť je od silnice dobře vidět.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Budete obdivovat kopce Českého Středohoří

Víťova rozhledna stojí na bezejmenné plošině 616 m n .m. Má ocelovou konstrukci, ve spodní části obezděnou přírodním kamenem a ve vrchní opláštěnou dřevem. Slouží i jako telekomunikační stožár. Výška je 21 metrů a na vyhlídkovou plošinu vystoupáte po 45 schodech do 8,5 metru nad zem. Uvidíte oblast severních Čech od Teplic přes Ústí nad Lanem, Roudnici nad Labem. Budete obdivovat České Středohoří a část Českolipska až k Ještědu.

Víťova rozhledna (autor fotky hadonos CC BY-SA.0)

Kde se občerstvit

V Lovečkovicích je restaurace, kterou najdete hned u kruhového objezdu.

Přístupnost a kde zaparkovat

 1. Za kruhovým objezdem v Lovečkovicích je u hospody malé parkoviště, kde auto necháte, pokud budete chtít absolvovat Uhelnou naučnou stezku Lovečkovice. Ta totiž právě u rozhledny končí. Kopíruje žlutou turistickou značku. Trasa na mapě.
 2. Téměř k rozhledně dojedete autem. Dostanete se po polní cestě až k zákazu vjezdu, kde auto necháte před zákazovou značkou.
 3. Na rozcestí Lovečkovice Mukařov jezdí autobus. Od zastávky půjdete po silnici směrem na Náčkovice, rozhlednu ze silnice uvidíte a odbočíte k ní po polní cestě. Celkem zhruba 1 km. Trasa na mapě.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam na výlet

V nedalekém Mukařově si na hřbitově prohlédněte zajímavou zříceninu zvonice, která je společně se hřbitovem a ohradní zdí zapsána v seznamu kulturních památek. V Lovečkovicích je Minimuzeum zaměřené na obnovovanou historickou lokálku Zubrnice – Lovečkovice. Budova muzea by měla v budoucnu sloužit jako jedna ze zastávek obnovované Zubrnické železnice.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Náčkovice
Lovečkovice 411 45
+420 416 797 045
ouloveckovice@quick.cz
www.obecloveckovice.cz/

Štítky

 • Rodinné
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Příroda
 • Turistika
 • Poznávací
 • Rozhledny
 • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.