Vyhlídková věž Kalich

Litoměřice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Vyhlídková věž Kalich je součástí budovy litoměřické radnice, která sídlí v domě, který původně nesl název Dům pod bání. Právem se řadí k architektonickým skvostům města.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. května 2020

1 radní = 1 vlaječka

Dům s vyhlídkovou věží pochází z první poloviny 16. století. Jeho původní podoba byla gotická, později byl upraven v duchu renesance a následně přestavěn do dnešní podoby. Dům patřil měšťanské rodině Mrázů, jejichž erb je vytesaná na vstupním portálu domu. Vyhlídková věž sloužívala k zasedání městské rady. Zajímavostí bylo, že každý z radních měl k dispozici jedno okénko, do kterého pověsil vlajku a potvrdil tak svou účast na zasedání. Bylo tudíž snadné určit, kteří radní se zasedání účastní. Jednoduché a přehledné…

Nádherné výhledy na Litoměřice

Z vyhlídky je krásný pohled nejen na město pod věží, ale dohlédnete také na hrad Házmburk, bájnou horu Říp a mnohá další zajímavá místa. Kromě krásných výhledů v domě najdete také Informační centrum s pestrou nabídkou výletů po regionu České středohoří.

Kudy ke Kalichu?

Dům stojí v centru města, kam ve směru od Terezína dostanete přes Tyršův most. V těsné blízkosti věže a infocentra je parkoviště. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Poznejte památky královského města Litoměřice. Nedaleko domu s vyhlídkou se nachází Oblastní muzeum, projít si můžete také zajímavé historické sklepy, jejichž úsek v délce přes 360 m je přístupný veřejnosti. Prohlídka je komentovaná, vstup do podzemí je od vchodu vinárny Radniční sklípek.

Základní údaje

Vstupné

40 Kč dospělá osoba
15 Kč děti 6 - 15 let
25 Kč studenti, důchodci, ztp

Kontaktní údaje

Mírové náměstí 15
Litoměřice
+420 416 916 440
+420 416 916 440
www.litomerice-info.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více