Rozhledna Fajtův kopec

Velké Meziříčí, Jihlavsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Jiří Sedláček CC BY-SA 4.0

U Velkého Meziříčí na Moravě můžete vystoupat na turistickou Rozhlednu Fajtův kopec. Je železná, vysoká 36 metrů a má zajímavý tvar šroubovice DNA. Najdete ji na konci lyžařského vleku ve skiareálu.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Vstup jistí automatická pokladna

Na Fajtově kopci (555 m n.m.), 1 km severně od Velkého Meziříčí, se tyčí k nebi bílá šroubovice. Na rozhlednu budete stoupat po 175 schodech. Každý schod nese jméno přispěvatelů, díky nimž mohla být ocelová věž postavena. Rozhledna stojí na železobetonových pilotech zapuštěných do hloubky 16 metrů. Zajímavostí je automatická pokladna bez lidské obsluhy. Přízemí rozhledny je tvořeno obdélníkovou a kruhovou stavbou. K dispozici jsou toalety a potěší vás prodej map a suvenýrů i půjčovna turistických a sportovních potřeb.

Potěší vás výhled na Žďárské vrchy a do okolí

Plošina rozhledny se nachází ve výšce 32 metrů nad zemí. Z vyhlídkového ochozu se vám otevře výhled na Žďárské vrchy, pozornosti neujdou komíny dukovanské elektrárny, železniční mosty a nejvyšší dálniční most na dálnici D 1. Díky LED technologii rozhledna v noci svítí. Vždy začátkem července se na kopci koná hudební festival.

Kde zaparkovat

Přímo pod rozhlednou je Parkoviště Skiareál Fajtův kopec.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V přízemí rozhledny si můžete zakoupit pití a některé potraviny. V sousedství rozhledny je Restaurace Fajtův kopec a v zimě je na kopci otevřen Ski Bar.

Přístupnost vlakem nebo autobusem

Z vlakového a autobusového nádraží Velké Meziříčí půjdete k rozhledně necelé 3 km. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Kam na výlet

V zimě si na Fajtově kopci můžete zalyžovat. Ve Velkém Meziříčí si prohlédněte zámek a muzeum, zaujmou největší osvětlené hodiny na věži kostela. Můžete se projít památkovou zónou města nebo údolím Oslavy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Velké Meziříčí 594 01
+420 566 781 111
ic@mestovm.cz
www.mestovm.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více