Zámek a Muzeum Vysočiny

Třebíč, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: zamek-trebic.cz

Návštěvu Třebíče určitě spojte s návštěvou zámku. Čekají vás krásné expozice i interaktivní výstava a Bazilika sv. Prokopa.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Prohlídky ve zrekonstruovaném památkovém objektu

Na zámku v Třebíči si prohlédnete nově zrekonstruovaný památkový objekt, ve kterém sídlí Muzeum Vysočiny. Nabízejí se čtyři nádherné expozice. V konírně bývají výstavy, v kamenném sále koncerty a přednášky.

foto: zamek-trebic.cz

Svět neživé přírody

V mineralogické expozici Svět neživé přírody nahlédnete do světa geologického vývoje Třebíčska. Jsou zde barevné nerosty tropického zvětrávání, nerosty křemenných žil. Uchvátí vás krása unikátního souboru moravských vltavínů.

foto: zamek-trebic.cz

Svět portálů a bran

Prohlédnete si prostor někdejšího benediktinského kláštera. Spatříte křížovou chodbu s náhrobky. Objevíte sakrální sochy. Poučíte se o církevních dějinách regionu. Podíváte se na fragmenty nálezů architektury. Připomenete si tragické osudy církevních představitelů z 50. let.

foto: zamek-trebic.cz

Valdštejnové na Třebíči

V zámecké expozici se projdete komnatami. Ohromí vás monumentální Kamenný sál s erbovní barokní výzdobou. Jsou tu i předměty z pozůstalosti a fotografie rodiny Valdštejnů.

foto: zamek-trebic.cz

Lidé, místa, osudy

Muzejní expozice vás provede dějinami. Vyprávějí o lidech a místech Třebíčska napříč staletími.

foto: zamek-trebic.cz

Občerstvení

Občerstvit se můžete v muzejní kavárně.

Vlakem do muzea

Pokud pojedete vlakem, vystupte na hlavním nádraží v Třebíči. Z nádraží půjdete pěšky 1,2 km až k zámku. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Zaparkujete na parkovišti Pod zámkem. Od parkoviště půjdete 400 m.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Interaktivní výstava v předzámčí
V budově předzámčí najdete rozsáhlou interaktivní výstavu. Zábavnou formou s dětmi poznáte, jak se staví bazilika, do které nezapomeňte zavítat. Uvidíte, jak vzniká město a jaká byla řemesla. V historii najdete poučení, potěšení a zábavu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.