Juránkova vyhlídka

Nové Město nad Metují, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Chcete si užít výhled na celé historické centrum Nového Města nad Metují? Vydejte se ke zřícenině hradu Výrov kousek od města. Vedle zříceniny dorazíte k Juránkově vyhlídce, která poskytuje krásný výhled na historické hradby, kostel i zámek.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Krásný výhled na Nové město nad Metují

Juránkova vyhlídka v Novém Městě nad Metují se nachází nad městem, konkrétněji nad malebným historickým centrem. Z vyhlídky uvidíte na nádherný zámek, kostel Nejsvětější Trojice a do údolí řeky Metuje. Juránkova vyhlídka se nachází přímo u zříceniny hradu Výrov. Můžete si tedy užívat krásného výhledu a zároveň bádat po základech stavby. 

Přístupnost

Objekt je přístupný celoročně zdarma.

Jak na Juránkovu vyhlídku?

Nejbližší autobusovou zastávkou je Nové Město nad Metují, Sepský most či Husovo náměstí. Z centra města se k vyhlídce dostanete po červené a žluté turistické značce, která vás povede ke zřícenině hradu Výrov. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Svůj automobil ponechte na Husově náměstí v centru města.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Byl by hřích opustit brány Nového Města nad Metují bez navštívení jeho největších krás. Nesmíte opomenout navštívení zámku Nové město nad Metují a zámeckého parku. V areálu zámku jsou krásné zahrady i s dřevěným krytým mostem. Můžete také vystoupat do věže a užít si výhled na Nové Město nad Metují a jeho okolí. A pokud máte rádi zámky, další zámky se nachází nedaleko, například zámek Opočno nebo zámek v Náchodě.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • Výlety
  • romantické cestování
  • Vyhlídky
  • Procházka
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.