Jurkovičova chata Peklo

Jestřebí, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.7/10

Navštivte nádhernou stavbu v krásné přírodě Přírodní rezervace Peklo u Nového Města nad Metují. V tomto Pekle se nebojte žádných čertů či jiných děsivých stvoření. Zde si užijete krásné prostředí s dominantní stavbou, která láká mnoho turistů celý rok.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. srpna 2020

Z historie chaty Peklo

Jurkovičova chata, jak ji můžeme vidět dnes je přestavěný mlým Pekelec. Majitel zámku v Novém Městě nad Metují si jej nechal předělat podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Od roku 1923 vede k Peklu výletní turistická stezka, která je nyní hojně využívána. Chata začala sloužit jako odpočinkové místo a místo občerstvení či možnosti ubytování.  Atmosféru zde dotváří desítky postaviček čertů a hastrman, který střeží celou budovu.

Jak se dostat k chatě

 • Pěšky - Jurkovičova chata v Pekle se nachází nedaleko Nového Města nad Metují. Z centra Nového města se nabízí příjemná procházka přírodou podél řeky Metuje. Cesta vede po červené turistické trase z centra Nového města. Délka trasy je 5,5 km. Nazpět můžete jet autobusem. Trasu jsme absolovovali se šestiletým synem a dcerka v kočárku. Cestu jsme zvládli bez problémů.
 • Autem nebo autobusem se dostanete přímo k chatě, kde je odstavné parkoviště i autobusová zastávka.

Občerstvení

Součástí chaty je restaurace Bartoňova útulna s velkou letní terasou.

Tipy na ubytování

Parkování

Osobní automobil lze zaparkovat přímo u budovy.

Poloha na mapě

Kam do okolí

Blízké Nové Město nad Metují láká obrovské množství turistů. Přesvědčte se sami, že je to skutečně jedno z nejkrásnějších měst v okolí Orlických hor. Můžete se zde projít krásnou zahradou u zámku, kde uvidíte další technickou zajímavost: dřevěný krytý most, který je mimo jiné také z rukou Dušana Jurkoviče. Na náměstí můžete nahlédnout do odkryté studny, která zde je nově vytvořena. Přímo od chaty můžete vyrazit do okolí po turistickém značení. Nabízí se vojenská pevnost Dobrošov, zámek v Náchodě, rozhledna Sendraž a mnoho dalších turistických zajímavostí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jestřebí 30
Jestřebí 54901

Štítky

 • Poznávací
 • Architektonické památky
 • se psem
 • Výlety
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • úžasná místa
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.