Vojenské muzeum Lichkov

Lichkov, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Malebnou vesničku Lichkov hledejte na mapách na samých hranicích s Polskem nedaleko Králíků. I tato malá vesnička má co nabídnout svým návštěvníkům. Nejvíce potěší milovníky vojenských památek. A tím už jsme skutečně hodně napověděli, na co se můžete v Lichkově těšit.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. srpna 2020

Nespočet vojenských památek

Jak již bylo řečeno, Lichkov se nachází na samých hranicích s Polskem. Tuto část naší země bylo tedy potřeba střežit, což vyžadovalo perfektní vojenské opevnění. V této oblasti okolo vesničky Lichkov naleznete skutečně nespočet vojenských objektů. Jedním z největších je Pěchotní srub Na Růžku, u kterého se nachází i Vojenské muzeum.

foto: lichkov.cz

Na co všechno se těšit?

Bude toho opravdu mnoho. Vojenské muzeum v Lichkově se skládá ze 4 druhů expozic. Těšit se můžete například na Historii československého opevnění a armády, Naši vojáci na západní a východní frontě či Obrněná vozidla v Československu v letech 1918 až 1945.

Délka prohlídky

obvykle 30 až 50 minut.

foto: lichkov.cz

Tipy na ubytování

Dostupnost

Vesnička Lichkov se nachází nedaleko Mladkova ve směru na Králíky. Do Lichkova se můžete vydat vlakem či autobusem.

Vlakem na pevnost

Vlaková zastávka je vzdálena 1,5 km od pevnosti. Větší část cesty vede podél řeky Tichá Orlice a tak si výlet na pevnost spojíte s pěknou procházkou. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Vydejte se do okolí Lichkova

V širokém okolí obce Lichkov je nespočet dalších vojenských památek, srubů či bunkrů. Můžete se také vydat po Naučné stezce Betonová hranice, která Vás povede právě oblastí posetou sruby a bunkry. Po ní dojdete až k Dělostřelecké tvrzi Boudě a Muzeum Vysoký kámen.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lichkov
731 469 469
info@lichkov.cz
lichkov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vojenství
  • pro dva
  • Pevnosti
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.