Zámek Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují, Orlické hory a Podorlicko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Lze snad i říci, že je povinností každého turisty, zbloudilce či jen projíždějícího Novým Městem nad Metují, navštívit jeho zámek nebo si alespoň projít jeho překrásný park.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Přijeďte se přesvědčit o kráse zámku

Kdybyste udělali anketu u obyvatel Orlických hor a podhůří o nejhezčím zámku, s velkou pravděpodobností by se Vám dostalo odpovědi, že právě ten v Novém Městě nad Metují. Dokud sami nepřijedete, tak neuvěříte.

Krásný zámek blízko centra

Zámek naleznete v jednom rohu čtvercového náměstí v Novém Městě nad Metují. Po obvodu celého náměstí je zachováno historické podloubí, které naštěstí nebylo poničeno žádnou živelnou katastrofou ani dobou válek. Orientujte se podle věžičky zámku. Nebojte se sošek medvědů u vstupní brány a směle vkročte do nádvoří.

Romantické prostory zámku vybízejí ke konání významných akcí

Jako snad každý zámek i tento se vystřídal v rukou několika majitelů. Nakonec zůstal ale v rukou rodu Bartoňů z Dobenína, kterým velmi dobře prosperovala továrna v Náchodě. Za vydělané peníze tedy nakoupili tento zámek a spravují ho dodnes. Interiéry zámku si také nenechte ujít. Místnosti s původním vybavením, vzácnými obrazy a nádechem historie ve Vás zanechají dlouho dojem. Není se čemu divit, že mnoho lidí využívá prostory zámku k uskutečnění svatebních obřadů či části svatby.

Občerstvení

Na náměstí v Novém městě je několik restaurací a cukrárna, kde se můžete občerstvit. Zámek leží v těsné blízkosti náměstí.

Parkování

Na náměstí můžete ponechat auto zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Tipem na další turistickou zajímavost – a zároveň tedy další zámek, je renesanční zámek s 5 nádvořími v Náchodě. Tento velký komplex střeží okresní město Náchod téměř na hranicích s Polskem. Cestou do Náchoda můžete navštívit známou vojenskou tvrz Dobrošov.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nové Město nad Metují
+420 491 470 523
pokladna@zameknm.cz
http://zameknm.cz

Štítky

  • Pro rodiny s dětmi
  • Romantické cestování
  • Zámky
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10

Vila Marianna

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10
Cena od 415 Kč do 1000 Kč