Zámek Nové Město nad Metují

Nové Město nad Metují, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Lze snad i říci, že je povinností každého turisty, zbloudilce či jen projíždějícího Novým Městem nad Metují, navštívit jeho zámek nebo si alespoň projít jeho překrásný park.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Přijeďte se přesvědčit o kráse zámku

Kdybyste udělali anketu u obyvatel Orlických hor a podhůří o nejhezčím zámku, s velkou pravděpodobností by se Vám dostalo odpovědi, že právě ten v Novém Městě nad Metují. Dokud sami nepřijedete, tak neuvěříte.

Krásný zámek blízko centra

Zámek naleznete v jednom rohu čtvercového náměstí v Novém Městě nad Metují. Po obvodu celého náměstí je zachováno historické podloubí, které naštěstí nebylo poničeno žádnou živelnou katastrofou ani dobou válek. Orientujte se podle věžičky zámku. Nebojte se sošek medvědů u vstupní brány a směle vkročte do nádvoří.

Romantické prostory zámku vybízejí ke konání významných akcí

Jako snad každý zámek i tento se vystřídal v rukou několika majitelů. Nakonec zůstal ale v rukou rodu Bartoňů z Dobenína, kterým velmi dobře prosperovala továrna v Náchodě. Za vydělané peníze tedy nakoupili tento zámek a spravují ho dodnes. Interiéry zámku si také nenechte ujít. Místnosti s původním vybavením, vzácnými obrazy a nádechem historie ve Vás zanechají dlouho dojem. Není se čemu divit, že mnoho lidí využívá prostory zámku k uskutečnění svatebních obřadů či části svatby.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Na náměstí v Novém městě je několik restaurací a cukrárna, kde se můžete občerstvit. Zámek leží v těsné blízkosti náměstí.

Vlakem na zámek

Vlakem do Nového města a z nádraží půjdete pěšky 1,8 km. Trasa na mapě

Parkování

Na náměstí můžete ponechat auto zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Tipem na další turistickou zajímavost – a zároveň tedy další zámek, je renesanční zámek s 5 nádvořími v Náchodě. Tento velký komplex střeží okresní město Náchod téměř na hranicích s Polskem. Cestou do Náchoda můžete navštívit známou vojenskou tvrz Dobrošov.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nové Město nad Metují
+420 491 470 523
pokladna@zameknm.cz
zameknm.cz

Štítky

 • pro rodiny s dětmi
 • Zahrady a parky
 • Zámky
 • Doporučujeme
 • Výlety
 • romantické cestování
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • když prší
 • amazing places
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.