Zámek Opočno
Opočno, Orlické hory a Podorlicko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Putujte za krásami, které nabízí podhůří Orlických hor. Vydejte se do Opočna navštívit zdejší zámek s krásným rozsáhlým parkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2020

Krásný zámek v podhůří Orlických hor

Opočno nalezne na mapách nedaleko Dobrušky, která je často označována jako město F. L. Věka. Město a jeho blízké okolí nabízí několik historických památek, ovšem nejvýznamnější je bez pochyby zámek. Krásný renesanční zámek naleznete na Trčkově náměstí nedaleko od Kupkova náměstí, kde je hlavní centrum.

Od různých majitelů až po Státní zámek Opočno

Od 11. století se na zámku v Opočně vystřídalo několik panovníků. Veškerou podrobnou historii se dozvíte na prohlídce zámkem. Jen okrajově se lze zmínit například o rodu Trčků, kteří byli v tomto kraji velmi významní či rodu Colloredo. Od roku 2007 je vlastníkem Česká republika a opočenský zámek se stal tedy zámkem státním.

Na co se můžete těšit

V rámci prohlídky uvidíte veškeré místnosti, které nemohli na žádném zámku chybět. Milovníky knih určitě nadchne rozsáhlá knihovna. Muže zaujme lovecký a rytířský sál, herna, pracovna či kuřácký salónek. Zdejší sbírka historických zbraní je jedna z nejrozsáhlejších v ČR. Také proto láká Opočno tolik turistů. Prohlídkové okruhy jsou celkem 2. Delší okruh trvá přibližně 75 minut a kratší 50 minut.

Okolí zámku

Za návštěvu stojí okolní objekty a zámecký park. Určitě byste neměli minout letohrádek či zimní zahradu. Krásné jsou i procházky po parčíku (Přírodní park Opočno) okolo Dolního a Horního zámeckého rybníka, který je plněn vodou ze Zlatého potoka. Krásné jsou také romantické a historické uličky okolo Trčkova náměstí.

Občerstvení

V okolí zámku je několik restaurací a bister, kde se můžete občerstvit. Rovněž doporučujeme pivovar Rampušák v nedaleké Dobrušce.

Parkování 

Doporučujeme zaparkovat u zimního stadionu (450 m od zámku), kde je parkování zdarma a dostatečně velká kapacita. Zaparkovat můžete také na Kupkově náměstí, ale to je placené.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Trčkovo nám. 1
Opočno
+420 494 668 216
opocno@npu.cz
http://zamek-opocno.cz

Štítky

  • Pro rodiny s dětmi
  • Romantické cestování
  • Zámky
  • Zahrady a parky
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Architektonické památky
  • Pro dva
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10

Vila Marianna

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10
Cena od 415 Kč do 1000 Kč