Zámek Opočno

Opočno, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Putujte za krásami, které nabízí podhůří Orlických hor. Vydejte se do Opočna navštívit zdejší zámek s krásným rozsáhlým parkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2020

Krásný zámek v podhůří Orlických hor

Zámek Opočno nalezne na mapách nedaleko Dobrušky, která je často označována jako město F. L. Věka. Město a jeho blízké okolí nabízí několik historických památek, ovšem nejvýznamnější je bez pochyby zámek. Krásný renesanční zámek naleznete na Trčkově náměstí nedaleko od Kupkova náměstí, kde je hlavní centrum.

Od různých majitelů až po Státní zámek Opočno

Od 11. století se na zámku v Opočně vystřídalo několik panovníků. Veškerou podrobnou historii se dozvíte na prohlídce zámkem. Jen okrajově se lze zmínit například o rodu Trčků, kteří byli v tomto kraji velmi významní či rodu Colloredo. Od roku 2007 je vlastníkem Česká republika a opočenský zámek se stal tedy zámkem státním.

Na co se můžete těšit

V rámci prohlídky uvidíte veškeré místnosti, které nemohli na žádném zámku chybět. Milovníky knih určitě nadchne rozsáhlá knihovna. Muže zaujme lovecký a rytířský sál, herna, pracovna či kuřácký salónek. Zdejší sbírka historických zbraní je jedna z nejrozsáhlejších v ČR. Také proto láká Opočno tolik turistů. Prohlídkové okruhy jsou celkem 2. Delší okruh trvá přibližně 75 minut a kratší 50 minut.

Tipy na ubytování

Okolí zámku

Za návštěvu stojí okolní objekty a zámecký park. Určitě byste neměli minout letohrádek či zimní zahradu. Krásné jsou i procházky po parčíku (Přírodní park Opočno) okolo Dolního a Horního zámeckého rybníka, který je plněn vodou ze Zlatého potoka. Krásné jsou také romantické a historické uličky okolo Trčkova náměstí.

Občerstvení

V okolí zámku je několik restaurací a bister, kde se můžete občerstvit. Rovněž doporučujeme pivovar Rampušák v nedaleké Dobrušce.

Vlakem na zámek

Vlakové nádraží leží na okraji Opočna. Z nádraží půjdete po silnici přes celé Opočno až k zámku. Délka trasy: 2,9 km. Trasa na mapě

Parkování 

Doporučujeme zaparkovat u zimního stadionu (450 m od zámku), kde je parkování zdarma a dostatečně velká kapacita. Zaparkovat můžete také na Kupkově náměstí, ale to je placené.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.