Zřícenina hradu Výrov
Nové Město nad Metují, Náchodsko, Královéhradecko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Pokud jste zavítali do krásného Nového Města nad Metují a chtěli byste dále putovat za dávnými obydlími pánů, šlechticů či rytířů, vydejte se ke zřícenině hradu Výrov. Čeká Vás tato nádherná podívaná z vyhlídky.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Kousek od historického centra

Zřícenina hradu Výrov se nachází v části Nového Města nad Metují označována jako Horské Předměstí či také Nové Město nad Metují – pod branou. Stačí se jen vydat od Sepského mostu správným směrem a tady po červené do kopce. 

Dnes je o Výrov velký zájem archeologů

Historici se domnívají, že šlo o rytířský zámek. Bohužel v době husitských válek byl hrad z části zničen a byl používán jak věznice. Dnes je již Výrov opuštěn a zbyly zde jen památky sklepů, některých stěn a příkopu. Pokud si budete místo, kde hrad stával prohlížet důkladně, možná dokážete odhadnout, v kterých místech stával padací most.

Přístupnost

Objekt je volně přístupný

Občerstvení

V centru Nového Města nad Metují je dostatečná nabídka restaurací a cukrárna, kde se můžete dosytosti posilnit.

Parkování

Zaparkovat je možné na odstavné ploše u řeky Metuje u Sepského mostu. K hradu od auta to budete mít příbližně  300 metrů do kopce. Veřejné parkoviště je o kousek dále v ulici Pod Vinicemi, kde je dostatečně velké parkoviště (u základní školy). 

Poloha na mapě

Turisticky zajímavé okolí Výrova

Kousek od zbytků hradu je postavena Kaplička čtrnácti svatých pomocníků v nouzi. Velký lákadlem pro turisty i místní obyvatele je Juránkova vyhlídka, která je hned u zříceniny. Z vyhlídky je krásný výhled na historické centrum Nové Města nad Metují a samozřejmě na zámek. Největším lákadlem je ovšem právě zámek s parkem a dřevěným mostem. Od Výrova Vás od zámku dělí necelý kilometr. A podívaná za to rozhodně stojí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nové Město nad Metují

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • Pro dva
  • Skalní hrady
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Vyberte si ubytování

Penzion Skály

Královéhradecko Teplice nad Metují

10/10
Cena od 490 Kč do 590 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více