Hasičský pivovar

Bítov, Vranovská přehrada, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na jižní Moravě objevíte v centru vesničky Bítov Hasičský pivovar U Tesařů. Podle tradičních receptur z výhradně českých surovin tu vaří pivo Tesák ležáckého typu.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2022

Světlý ležák Tesák chutná

Rodinný pivovar se nachází v rekreační oblasti Vranovské přehrady nad hradem Bítov. Nepasterizované a nefiltrované pivo Tesák vyrábějí spodním kvašením a zráním v tancích. Světlý ležák Tesák 12% vám zachutná plnou chutí. Pivo je více chmelené s hořkostí na konci. Oblíbený je polotmavý ležák Tesák 12% a speciál IPA jantarové barvy z amerických chmelů. Čepují i Tesák 10% a 14%.

foto: Hasičský pivovar

Posedíte v restauraci, na terase a v kavárně

Výčepní tanky jsou propojeny s restaurací, kde si pivo Tesák vychutnáte spolu s výbornými domácími jídly místní kuchyně. Specialitou je pečené vepřové koleno. V létě posedíte na terase a k dispozici je kavárna.

foto: Hasičský pivovar

Prohlédněte si výrobu piva se sládkem

Sládka můžete pozorovat z pivnice, umístěné v pivovaru. Celý pivovar s ním můžete projít a ochutnat v rámci toho tři druhy piva. Exkurzi si rezervujte na tel.: 737 842 777.

Tipy na ubytování

Děti mají venku koutek

Součástí venkovních prostor je koutek se zábavními prvky.

Parkování a přístupnost

Naproti pivovaru je park obklopený místy k parkování.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Děti uvítají návštěvu Muzea vláčků
Od Tesařů s dětmi v Bítově zajděte do světa vláčků. Muzeum vláčků vám představí krásné modelové kolejiště, které můžete ovládat. I s mašinkou Tomáš. Nedaleko se také nachází rozhledna Rumburak, hrad Bítov a hrad Cornštejn.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Bítov 101
Bítov 67110
515 294 616
www.pivovarbitov.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • cestování za pivem
  • Pivovary a minipivovary
  • když prší
  • Cyklohospůdky
  • Hospůdky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.