Rozhledna Vyšicko

Mutěnice, Slovácko, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Martina Mata Lajerová

Při návštěvě vinařské oblasti můžete v Mutěnicích, 10 km od Hodonína, vystoupat na rozhlednu Vyšicko. Je pojmenována podle kopce Vyšicko (267 m n.m.), na kterém byla postavena.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Konstrukci drží tři sloupy

Rozhledna Vyšicko v Mutěnicích má trojúhelníkový půdorys. Dříve zde stávala triangulační věž. Nosnou konstrukci z roku 2018 tvoří nyní tři kovové sloupy, které se kvůli zeštíhlení naklánějí oproti základně o 10 stupňů. Rozhledna je vysoká 9 m. Ocelovou konstrukcí budete stoupat po dřevěném schodišti. Celkem má rozhledna postupně k vrcholu čtyři plošiny.

foto: Martina Mata Lajerová

Těšte se na dechberoucí výhledy

Po výstupu na vrcholovou vyhlídkovou plošinu se můžete kruhově rozhlédnout do krajiny. Plošina je pod střechou a je osazena informačními tabulemi. Uvidíte vinařskou obec Mutěnice i lány vinic pod sebou. Otevřou se vám pohledy na Chřiby a Bílé Karpaty. Dohlédnete na Buchlov i Pálavu nebo Babí lom u Strážkovic.

Výstup na rozhlednu je celoroční a zdarma.

Jak na rozhlednu

Auto zaparkujte v Mutěnicích u hřiště. Z Mutěnic se dá k rozhledně dojet na kole nebo dojít pěšky po zeleně značené turistické trase.

Tipy na ubytování

Vlakem na rozhlednu

V Mutěnicích je blízko hřiště také železniční zastávka trati Hodonín - Zaječí. Od ní je to k rozhledně po zelené 1,3 km.

Občerstvení

U vyhlídkové věže je instalována řada laviček, kde se můžete občerstvit, ovšem z vlastních zásob. Než uhnete z Mutěnic vinicemi k rozhledně, objevíte restauraci Vinný šenk u Urbana.

Jak pobavit děti

Vedle Parkoviště u hřiště v Mutěnicích je dětské hřiště.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Muzeum vinařství Mutěnice
V Mutěnicích se zajděte podívat do muzea vinařství a myslivectví. Dozvíte se tam také řadu informací o Slovácku.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.