Rozhledna Rumburak

Bítov, Vranovská přehrada, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Nad Bítovskou zátokou Vranovské přehrady můžete vylézt na Rumburakovu vyhlídku. Nachází se zhruba 600 m před hradem Bítov na Znojemsku. Výhled z rozhledny je jedinečný.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. srpna 2020

Uvidíte přehradu i hrady

Prostoru kolem zděné vyhlídky tyčící se na Velkém kopci, vévodí kamenná socha krkavce, čarodějova symbolu. Proto se vyhlídce říká Rozhledna Rumburak. Má čtvercový půdorys, vystoupáte do výšky téměř 30 metrů. Vyhlídkový ochoz je umístěn 4 metry pod vrcholem hranolové věže. Můžete z nadmořské výšky 504 m pozorovat Vranovskou přehradu, hrad Bítov i zříceninu Cornštejna a když budete mít štěstí, zahlédnete i vrcholky rakouských Alp. Je zde umístěn přehledný informační panel, na kterém jsou jednotlivá zajímavá místa pro lepší orientaci vyznačena.

foto: restaurantrumburak.cz

Zábava pro děti

U sochy Rumburakova krkavce je dětské hřiště.

Občerstvení

Určitě uvítáte restauraci Rumburak, která se u rozhledny nachází. Vyhlídková věž vznikla jako součást stejnojmenného penzionu. V létě se můžete občerstvit i na rozlehlé terase.

foto: restaurantrumburak.cz

Tipy na ubytování

Jak na rozhlednu

Poloha na mapě

Tip na výlet

Návštěvu rozhledny Rumburak spojte s prohlídkou hradu Bítov.
Od Rozhledny Rumburak se můžete podívat na hrad Bítov. Stojí v místě původního velkomoravského hradiště, aby chránil jižní hranici přemyslovského státu. Příjemně vás překvapí svým romantickým umístěním na ostrohu, obtékaném vodou. Nabídne vám k návštěvě řadu velmi atraktivních prohlídkových okruhů. Prohlédnete si sbírku cizokrajných zvířat. Zajímavostí je největší sbírka vycpaných psů na světě, kterou shromáždil poslední majitel hradu baron Haase. Určitě vás zaujme hladomorna, vězeňské kobky i mučírna nebo zbrojnice se středověkými zbraněmi. V letních měsících je součástí prohlídek také návštěva expozice hradního pivovaru se sladovnou, ležáckými sklepy a dobovou hospodou. V interiérech hradu samozřejmě uvidíte také palácové prostory, které připomínají život hrabat Daunů a rodiny barona Haase. Jsou tu sály s výstavami obrazů a papírových hraček.

Možná uvidíte i kolonii netopýrů
Na hradě bydlí letní kolonie netopýra velkého, v zimě se můžete potkat s netopýry dlouhouchými, černými nebo vrápence malé. Na hrad můžete od Rumburakovy vyhlídky přijet i na kole po stezce Pivovarská 12. Vranovsko. Zhruba 150 m od hradu objevíte pěkné vyhlídkové místo s výhledem na hrad i silniční most přes Dyji.

Upozornění:
Pod hradem se nachází nabíjecí stanice na elektrokola.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Bítov
+420 777 348 757
info@restaurantrumburak.cz

Štítky

  • Poznávací
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.