Zámek Bučovice

Bučovice, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Zámek Bučovice

V Bučovicích na jižní Moravě, nedaleko Slavkova u Brna, navštivte nádherný renesanční Zámek Bučovice. Kromě arkád, výzdoby interiérů a úchvatné zámecké zahrady vás jistě nadchne fontána.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Zámek je unikátní stavbou italské renesance

Zámek byl postaven jako pozdně renesanční podle originálního projektu Jacopa de Strada. Budete obdivovat arkádové nádvoří s 90 sloupy, které zdobí 540 reliéfů.

Zámek Bučovice

Okouzlí vás Bakchova kašna na nádvoří

Fontána na nádvoří z roku 1635 se právem řadí mezi pozoruhodné sochařské výtvory období manýrismu. Kompozice okřídlených mořských panen sedících na delfínech, dračích hlav chrlících vodu a bohatě tvarované mušle s postavou bakcha na vrcholu láká návštěvníky. Kašna byla kompletně restaurována.

Pokoje mají netradiční názvy

Na zámku na vás čekají atraktivní prohlídkové okruhy. V základním si prohlédnete reprezentační a soukromé pokoje s unikátními malovanými stropy. Navštívíte Zaječí pokoj, Venušin sál, Císařský pokoj, Ptačí sál, Sál smyslů, zbrojnici, přípravnu jídel a v patře zavítáte do barokní kaple.

Tipy na ubytování

Poznáte svět aristokracie

V expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa poznáte svět moravské renesanční aristokracie. Uvidíte svět náboženské tolerance, obezřetné vlády stavů hájících zemská práva a všeobecného kulturního a hospodářského rozkvětu.

Začátkem sezony tu pořádají mimořádný okruh

Zpravidla začátkem sezony se konají na zámku mimořádné okruhy s doprovodným programem. Bývají doplněné květinovou výzdobou. Doprovodí vás kostýmované bytosti a prohlédnete si běžně nepřístupné prostory, jako jsou části půd a sklepů nebo věž s hodinovým strojem.

Kde zaparkovat

U zámku je dostatek parkovacích ploch.

Kde se občerstvit

Přijde vám jistě vhod stylová kavárna s restaurací a posezením přímo na nádvoří pod arkádou.

Přístupnost

  • zámek se nachází vedle autobusového nádraží
  • vlakové nádraží je vzdálené jen 700 m (trasa na mapě)

Poloha na mapě

Kam na výlet

Zajeďte se podívat do Moravského krasu na propast Macochu, v Punkevní jeskyni se projedete po podzemní říčce. Zalíbí se vámi Kateřinská jeskyně s hůlkovými stalagmity nebo Sloupsko-šošůvské jeskyně tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více