Army Park

Ořechov, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Ořechově, 16 km jižně od Brna, se nachází Army Park. Je to největší zábavní park s vojenskou tematikou, armádní technikou a muzeem. V prostoru býval dříve areál protivzdušné obrany města Brna. Teď je areál plně využit pro účely zábavního parku.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. listopadu 2020

Areál je rozdělen podle aktivit

Vojenský park nabízí řadu aktivit, které pobaví malé i velké, zvláště však kluky a jejich táty. Vyzkoušíte si zde svou zdatnost, taktické schopnosti, odvahu, přesnost a další dovednosti. Zažijete i dost adrenalinu. Areál je rozdělen tematicky do několika sektorů. V každém se děje něco jiného.

 1. Střelnice
  V tomto prostoru parku si můžete vyzkoušet svou mušku a střelecké dovednosti při střelbě na terč. Sami si zvolíte druh zbraně. Můžete vyzkoušet vzduchovku, malorážku, paintballovou pušku i samopal. K dispozici je laserová střelnice, do které mohou přijít vyzkoušet laserovou pistoli i děti. Věnovat se vám budou profesionální trenéři.
 2. Opičí dráha
  Můžete si vyzkoušet, jaké to je prodělat výcvik na překážkové opičí dráze. Budete běhat mezi překážkami, skákat, podlézat, přelézat, šplhat, plazit se. Vyzkoušíte si dokonale svou fyzickou zdatnost a poznáte, co znamená, když se řekne, že voják musí cedit krev.
 3. Paintball
  S pistolí v ruce si zahrajete na pravé vojáky v adrenalinovém sportovním odvětví. Paintball se hraje s kvalitním a spolehlivým vybavením. Nad průběhem hry v paintballových přestřelkách dohlížejí instruktoři. Vyzkoušíte si týmovou práci, taktiku, rychlé a dynamické akce i přepadové zásahy jednotlivců.
 4. Čtyřkolky
  Budete projíždět bezpečnou tratí. Je dlouhá 400 metrů a byla pro čtyřkolky v Army Parku přímo navržena. Nebudete potřebovat ani řidičák k tomu, abyste si vyzkoušeli terénní tříkolky Yamaha. Čekají vás zatáčky, muldy, vyvýšeniny. Adrenalin se vším všudy.
 5. Minohledačka
  Naučíte se používat vojenskou minohledačku v terénu. Budete hledat předměty podle předchozího výběru a vyzkoušíte svůj cit pro změnu tónu.
 6. Vojenské muzeum 
  Část areálu zabírá muzejní expozice vojenské historie. Věnuje se období od roku 1945 do roku 2003. Uvidíte zde vojenskou historickou i současnou techniku. Prohlédnete si vojenské podzemní objekty v bunkru, například hangáry na raketové nosiče. A uvidíte i drobné exponáty, které mapují armádní historii a současnost.
 7. Vojenská technika
  Vyzkoušíte si jízdu v přírodním terénu obrněným vozem nebo offroadem značky Land Rover. Jde o další adrenalin a divokou jízdu. Od kol vám bude odletovat štěrk a bahno.

Občerstvení

V Army Parku se nachází Army bar, kde se vaří a můžete se zde občerstvit i různými nápoji včetně piva.

Parkování a přístupnost

Svůj automobil můžete zaparkovat přímo v areálu na parkovišti.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Celá rodina na Segway
Kam se pohne tělo, tam dvojkolka jede. Tak se chová magické vozítko Segway, na kterém si můžete udělat příjemnou a klidnou vyjížďku s celou rodinou. Projíždění po dalším terénu areálu Army Parku na vozítkách se pro vás může stát příjemnou relaxací po adrenalinově nabitém dni z vojenských atrakcí. Dvojkolka zvládne jakýkoliv terén, rovnováhu určitě udržíte díky nainstalovaným gyroskopům.

Poděkování

Za poskytnutí hezkých fotografií děkujeme http://www.foto-verkaal.cz/

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.