Vinné sklepy Vrbice

Vrbice, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pokud jste vyznavači moravského vína, určitě vás potěší výlet do obce Vrbice na Břeclavsku. Nachází se v oblasti Velkopavlovicka, 12 km od Hustopečí. Tolik vinných sklepů v jednom kopci jako tady těžko jinde najdete.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. května 2021

Sedm pater v obci plných vína

V sedmi patrech kopce ve Vrbici se ukrývá kolonie, ve které zraje víno moravských vinařů. Sklepní kolonie Stráž je plná prostor vykutaných v pískovci. Lokalitě dominuje kostel Sv. Jilí. Můžete tu zažít příjemné chvíle s výtečným vínem a v přátelské atmosféře, kterou se jižní Morava vyznačuje. Každé ze sedmi pater kolonie ve Vrbici má své jméno. Budete si připadat jako v pohádce. Sklepy jsou architektonicky sjednocené a kamenná průčelí se vstupy do jejich útrob připomínají gotický lomený oblouk.

foto: vrbice.cz

Víno je na Moravě rodinným koníčkem

Při návštěvě sklepů, které připomínají obydlí hobitů, vás okouzlí genius loci místa. Víno dominuje skoro všem činnostem této půvabné vesnice. Vinná réva a vinohrady se staly koníčkem v mnoha rodinách. Vinaři tu založili své nevýdělečné odborné sdružení a pořádají degustace i posezení ve sklepích.

foto: vrbice.cz

Ochutnáte kvalitní odrůdy

Vrbice patří mezi přední vinařské obce jižní Moravy. Pro pěstování vinné révy jsou tu ideální podmínky. Víno se tady pěstuje na 130 ha vinic. V minulosti byly v této lokalitě lomy na písek a kámen. Nejvíce vám zachutnají odrůdy Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Frankovka.

foto: vrbice.cz

Tipy na ubytování

Občerstvení

V obci je k dispozici například Restaurace Vrbice s předzahrádkou. Možnosti občerstvení jsou i u jednotlivých penzionů, kterých je tu přehršel. Například v Penzionu u Hošků.

Vlakem do Vrbice

Nejbližší vlaková stanice je v Kobylí. Z nádraží se vydáte po Naučné stezce 3,2 km. Trasa na mapě

Parkování

S parkováním je to ve Vrbici trochu obtížnější. Žádné oficiální parkoviště zde nenajdete. Je lepší využít k dopravě za vínem autobus nebo jízdní kolo.

Přístupnost

Vinné sklepy najdete na kopci Stráž pod kostelem Sv. Jiljí. Nedá se zabloudit. Do Vrbice jezdí autobus. Můžete se vydat i z jiné moravské obce na kole. Třeba ze 3 km vzdálených Bořetic, dále z Kobylí, nebo Čejkovic. Procházejí tudy cyklistické trasy André, Modrohorská, Moravská vinná, Velkopavlovická.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Na rozhlednu Kobylí
Z Vrbice se můžete vypravit na Kobylí vrch s nevšedně vyhlížející rozhlednou (334 m n. m.). Půjdete k ní po zeleně značené cestě a pak pěšinou od rozcestníku. Celkem je cesta dlouhá necelé 2 km. Vyhlídka má tvar spirály, je dlouhá 65 m a dostala název Stezka nad Vinohrady. Stezku totiž připomíná. Je zcela bezbariérová a potěší vás pohledem na krajinu plnou vinic.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vrbice 134
Vrbice 69109
776 823 694
724 727 580
vrbice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Výlety
  • Vinařství
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
  • pro rodiče s dětským kočárkem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.