Vyhlídková věž u Katedrály sv. Štěpána

Litoměřice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Českém Středohoří si můžete dopřát nádherný výhled na sídelní město biskupů i jeho okolí z Vyhlídkové věže u Katedrály sv. Štěpána v Litoměřicích. Litoměřice patří mezi nejkrásnější města na severu Čech. Je tedy na co se těšit.

Autor článku: David Hlisník, 6. března 2024

Věž stojí na Dómském pahorku

U Katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích nechal samostatnou věž na jedenáctimetrových základech postavit biskup Hugo hrabě Koeingsegg začátkem 18. století. Katedrálu a věž spojuje oblouk. Obě stavby patří mezi výrazné dominanty Litoměřic.

Letecký snímek vyhlídkové věže u Katedrály sv. Štěpána

Čeká vás nádherný výhled na České Středohoří

Věž s barokní zvonicí je vysoká 65 metrů. Musíte zdolat zhruba dvě stovky dřevěných a kamenných schodů, než se vám otevře krásný výhled do kraje. Během výstupu do vyhlídkového patra se dozvíte informace o historii věže a prohlédnete si historické fotografie všech biskupů. Z ptačí perspektivy se můžete kochat nejen nádherným pohledem na město Litoměřice, ale dobře dohlédnete například na kopce Radobýl a Lovoš, hrad Hazmburk, hořu Říp a rozhlednu Mostku.

Kde zaparkovat

Parkovat můžete v Dolní Rybářské ulici u železniční trati nebo v jednosměrné Dómské ulici nedaleko věže.

Kde se občerstvit

V blízkosti je například Vinárna Vikárka s restaurací, nebo pod kopcem u železniční trati kavárna Káva s párou.

Přístupnost

  • Vlaková stanice Litoměřice město i autobusové nádraží jsou vzdáleny 1 kilometr. Trasa na mapě.
  • Litoměřicemi vede cyklostezka 2, EV7 Labská.

Poloha na mapě

Kam na výlet

V Litoměřicích určitě stojí za návštěvu i další objekty. Například Dílna ručního papíru, Galerie marionet, Historické sklepy, Hrad Litoměřice, Vyhlídková věž Kalich. Prohlédnout si můžete Expozici Kalich, Expozici Důl Richard v proměnách času, nebo Expozici pivovarnictví.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více