Rozhledna Maják

Strupčice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Výhledem nejen na Krušné hory se můžete kochat na sedmimetrové rozhledně u uhelného dolu nad vesnicí Strupčice u Mostu. Dřevěná vyhlídka je umístěna 298 m n. m. Trvalo pouhých deset dní, než rozhlednu postavilo dvacet nadšenců v rámci prázdninové školy Lipnice. Rozhledna vás potěší dalekými výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Dřevěný maják nad vytěženým dolem

Hajnišovu rozhlednu najdete na okraji povrchového dolu Jana Švermy, několik desítek metrů od strupčického koupaliště . Je vyrobena ze smrkového dřeva, složena ze tří do sebe zapletených trojúhelníků. Připomene vám maják. Tvůrci tvar volili úmyslně, vytěžený prostor dolu zatopí voda. Rozhledna nese název podle architekta Martina Rainiše, jehož studio E-Mark je autorem projektu.

foto: Petr Kinšt

Z vyhlídky spatříte pestrý horizont

Plošina je umístěna ve 4,8 metrech, vystoupáte k ní po 24 schodech. Čeká vás velmi pestrý horizont. Uvidíte nedalekou teplárnu Komořany, kromě obce Strupčice, zahlédnete i Most, Chomutov, Jirkov. Dohlédnete na hřebeny Krušných hor, na úchvatné České Středohoří. Vidět jsou pánve hnědouhelných dolů a rekultivované výsypky. Poznáte zámek Jezeří nebo litvínovský Chemopetrol.

Občerstvení

Svačinu a pití si vezměte s sebou. U rozhledny najdete jen posezení. Ve Strupčicích je restaurace.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkovat můžete u koupaliště ve Strupčicích. Od koupaliště ve Strupčicích půjdete k rozhledně podle směrovek 1,3 km.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více