Jezero Milada

Ústí nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Podkrušnohoří nabízí k rekreaci řadu jezer, která vznikla po bývalých těžebních jámách hnědého uhlí. Jezero Milada patří mezi ty, kde si užijete pěkné chvíle. Vodě muselo ustoupit několik obcí, ale zatopením dolu Chabařovice se Milada stala vyhledávaným turistickým místem.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Čekají vás větší pláže i super koupání

Těžební oblast u Ústí nad Labem prošla rekultivací. Jezero má rozlohu 252 hektarů a maximální hloubku 24,7 m. Oceníte skvělou kvalitu vody. Dohlédnete i několik metrů pod hladinu. Pláže a plážičky tvoří oblázky. Můžete si užít koupání, provozovat jachting a další sporty. Rybáři se mohou těšit na okouny, štiky, candáty i sumce.

foto: Jezero Milada

Kolem jezera Milada vedou cyklotrasy

Jedinečnost krajiny si vychutnáte, když se k jezeru vydáte po přilehlé cyklotrase 3009 z Krušných hor. Na ni navazují další cyklotrasy vedoucí do Dubice, Ústí nad Labem nebo do Teplic. Kolem jezera je vyasfaltovaný okruh pro inline bruslení. Je dlouhý 10,5 km s převýšením zhruba 90 m.

Občerstvení

U hlavní pláže najdete občerstvovací stánky.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat u jezera Milada

Parkování je možné např. na parkovišti u pláže v Trmicích. Tam je také vlaková a autobusová stanice.

Poloha na mapě

Tip na výlet

K Miladě vede naučná stezka
Z Chabařovic se k jezeru můžete vydat naučnou stezkou. Začíná na Husově náměstí. Na pěti zastaveních se seznámíte s historií těžby uhlí na Chabařovicku, faunou i flórou. Pro děti jsou kvízové otázky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.