Kletečná

Velemín, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Kletečná je jednou z přírodních dominant Českého středohoří. Vrchol sopečného původu patří se svými 706 m nadmořské výšky mezi nejvyšší hory této oblasti.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. května 2020

Zdolání vrcholu vám sáhne do zásob fyzických sil

Výstup na Kletečnou je příjemný zážitek zejména pro milovníky přírody a zároveň i pohybu. Není vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výhledy z Kletečné jsou krásné, ale nikoliv až z vrcholu, na kterém můžete vidět kamennou vrcholovou pyramidu. Cestou nahoru je třeba si pro výhledy najít ta správná místa. Pěkný je zejména pohled směrem ke Košťálovu a na Ostrý.  

Kudy na Kletečnou?

Vrch leží asi 8 km na severozápad od Lovosic, jeden kilometr od vsi Velemín. Kletečnou po úbočí obchází zeleně značená turistická cesta, která ale nevede nahoru a k vrcholu lze vyjít po lesních cestách. Neznačenou cestu na Kletečnou lemují tzv. „kamenní mužíci“, pyramidky vystavěné z kamenů.  Cesta vede z obce Kletečná, kterou projdete směrem do kopce, na jejím konci  zabočíte doprava a budete stoupat. V místě, kde cesta začne klesat, odbočíte doleva na lesní cestu, kterou vystoupáte až k vrcholu. Závěrečný úsek je značně kamenitý. 

Poloha na mapě

Tipy na ubytování

Tip na další výlet

Necelých 25 km dělí Kletečnou od zámku Libochovice. Pojedete směrem na Bílý Újezd, kde se nachází zámek pocházející z 1. poloviny 18. století. Po prohlídce budete pokračovat do Libochovic, kde na vás čeká zámek a zámecký park s pávy, včetně vzácných bílých.

Základní údaje

Provozní doba

celoročně
volně přístupné

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • Výlety
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • pro seniory
  • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.