Kletečná

Velemín, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Kletečná je jednou z přírodních dominant Českého středohoří. Vrchol sopečného původu patří se svými 706 m nadmořské výšky mezi nejvyšší hory této oblasti.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. května 2020

Zdolání vrcholu vám sáhne do zásob fyzických sil

Výstup na Kletečnou je příjemný zážitek zejména pro milovníky přírody a zároveň i pohybu. Není vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výhledy z Kletečné jsou krásné, ale nikoliv až z vrcholu, na kterém můžete vidět kamennou vrcholovou pyramidu. Cestou nahoru je třeba si pro výhledy najít ta správná místa. Pěkný je zejména pohled směrem ke Košťálovu a na Ostrý.  

Kudy na Kletečnou?

Vrch leží asi 8 km na severozápad od Lovosic, jeden kilometr od vsi Velemín. Kletečnou po úbočí obchází zeleně značená turistická cesta, která ale nevede nahoru a k vrcholu lze vyjít po lesních cestách. Neznačenou cestu na Kletečnou lemují tzv. „kamenní mužíci“, pyramidky vystavěné z kamenů.  Cesta vede z obce Kletečná, kterou projdete směrem do kopce, na jejím konci  zabočíte doprava a budete stoupat. V místě, kde cesta začne klesat, odbočíte doleva na lesní cestu, kterou vystoupáte až k vrcholu. Závěrečný úsek je značně kamenitý. 

Poloha na mapě

Tip na další výlet

Necelých 25 km dělí Kletečnou od zámku Libochovice. Pojedete směrem na Bílý Újezd, kde se nachází zámek pocházející z 1. poloviny 18. století. Po prohlídce budete pokračovat do Libochovic, kde na vás čeká zámek a zámecký park s pávy, včetně vzácných bílých.

Základní údaje

Provozní doba

celoročně
volně přístupné

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • Výlety
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • pro seniory
  • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Vyberte si ubytování

Penzion AA

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

0/10
Cena od 590 Kč do 640 Kč

Chalupa Věra

Krkonoše a Podkrkonoší Malá Úpa

9/10
Cena od 320 Kč do 650 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.