ZOO Ústí nad Labem
Ústí nad Labem, České Středohoří a Žatecko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
5/10

ZOO Ústí nad Labem najdete na svahu Mariánské skály, ve směru na východ od centra města. Možná ji tak trochu znáte - vidět jste ji totiž mohli ve filmu „Dva lidi v ZOO“, který se zde natáčel.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. února 2021

Těšit se můžete na vskutku zajímavý areál

Najdete tu množství nejrůznějších zvířat, nechybí šelmy, oblíbené žirafy, sloni, nosorožci, zebry, antilopy a mnohá další včetně řady odchovaných jedinců, kteří jsou zdejší chloubou. Návštěva ZOO je vysloveně odpočinkovou záležitostí, spojenou s pěknou procházkou. Klid, pohoda, čerstvý vzduch a koncentrovaná exotika jsou hlavními atributy tohoto místa.

foto: zoousti.cz

Občerstvení

Po prohlídce si můžete posedět u občerstvení a na závěr si jako upomínku na ZOO zakoupit v prodejně některý ze suvenýrů.

Parkování

Parkoviště je k dispozici u vstupu do zoo

Vyhlídky ze střekovského hradu a z věže výletního zámečku Větruše

Ačkoliv již samotná prohlídka ZOO je pěkným výletem, příjemné je spojit ji s návštěvou některého ze zajímavých turistických cílů v okolí. Nad pravým břehem Labe, jihovýchodním směrem od centra města se nachází hrad Střekov vypínající se na 100 m vysoké skále. Cesta k němu je dlouhá asi 2,5 km. Na Dolním nádvoří je restaurace Kovárna s celoročním provozem. Jen pouhý kilometr od centra města najdete výletní zámeček Větruši, s restaurací, vyhlídkovou terasou a 30 m vysokou věží, která slouží jako rozhledna. Umožní vám pohled na Ústí, hladinu a přemostění Labe, středověké zdymadlo, Mariánskou skálu či střekovský hrad. Děti si tu užijí v zrcadlovém a přírodním bludišti a na dětském hřišti. Vyhlídka z věže je zpoplatněná,

Základní údaje

Kontaktní údaje

Krásné Březno
Ústí nad Labem
475 503 421
zoo@zoousti.cz
http://zoousti.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Zahrady a parky
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
5/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Vyberte si ubytování

Hotel Labe

České Švýcarsko Hřensko

0/10
Cena od 650 Kč do 650 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více