Vrchol Oblík

Prášily, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Na Šumavě si můžete užívat všech krás jihočeských hor. Patří mezi ně i vyhlídka na vrcholu Oblík (1225 m n. m.), kterou objevíte severozápadně od Modravy, jihovýchodně od Prášil a jižně od Srní.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. září 2022

Výhledy jsou z Oblíku úchvatné

Šumavský vrchol Oblík je situován do povodí Vydry v oblasti Kvildských plání. Je z něj jedna z nejkrásnějších vyhlídek Šumavy. Rozhlížet se odtud můžete kruhově. Vrcholová skála vám dopřeje západním směrem pohled na Poledník, severně spatříte Kašperk a Srní. Pokud se budete dívat směrem východním, spaříte Boubín, Černou horu, Huťskou horu. Na jihu pak uvidíte Velkou Mokrůvku, Luzný a Roklan.

Území bývalo bedlivě střežené

Budete se pohybovat v území, které bylo za totality přísně střežené. Na jižním svahu u Javořího potoka stával objekt pohraniční stráže. Dnes už tady zbyly téměř neviditelné základy dřívějších staveb. V padesátých letech zde stávala hájenka s hospodou. Dnes tu je jen turistický rozcestník.

Trasy jak na Oblík

Ze Srní
Zaparkujte v Srní - Mechově a odtud půjdete 5,5 km po žluté, zelené a modré trase. Trasa na mapě

Z Prášil
Od prášilského parkoviště Slunečná, kam jezdí i autobus, po žluté a pak Javoří cestou po modré -  půjdete necelých 8,9 km. Cestu zpět doporučujeme jít přes rozhlednu Poledník (je zde občerstvení) a Prášilské jezero.

Z Modravy
Od mostu Stezkou Českem půjdete krásných 8,5 km

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Modravě například Restaurace Klostermannova chata, v Srní Občerstvení Pod Smrkem, v Prášilech Hostinec U Michala.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Prášily
isprasily@email.cz

Štítky

  • Poznávací
  • se psem
  • Tisícovky
  • Turistika
  • romantické cestování
  • Hory a pohoří
  • Výlety
  • úžasná místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.