Přírodní památka Bučina

Kvilda, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Šumavě objevíte mnoho zajímavých míst. Zaniklá osada Bučina mezi ně rozhodně patří. Dříve nejvýše položená osada Šumavy 1162 m n. m. uzavřela svou historii po odsunu Němců. Přesto objevíte genia loci.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Čekají vás pěkné výhledy

Bučina je součástí obce Kvilda. Proslula mimo jiné tím, že tu z celé Šumavy nejvíc prší. Protože jde o vysoko položenou oblast, čekají vás pěkné výhledy. Přes Knížecí Pláně můžete pozorovat jižní část šumavského pohoří a když je příznivá viditelnost, tak i Alpy. Z osady zbyla dnes již obnovená kaple sv. Michala. Je tu též bývalá Pešlova chata, přebudovaná na hotel Alpská vyhlídka. Dříve zde stálo skoro 40 domů. Dnes tu nikdo trvale nežije.

Uvidíte repliku železné opony

Co však upoutává pozornost turistů nejvíce, je replika bývalé železné opony. Signální stěnu tvoří hraniční zátarasy, ostnaté dráty a strážní věž. Můžete dětem ukázat, jak vypadala hranice do západního světa. Přečtete si informační tabule s pojednáním o historii zaniklé osady a údaje o systému zátarasů na západní hranici v době totality.

Občerstvení

Na Bučině je Hotel Alpská vyhlídka, kde je pro turisty samoobslužná terasa a bufetová restaurace.

Parkování a přístupnost

Autem se na Bučinu nesmí, v sezoně sem z Kvildy jezdí autobus. Zpátky se můžete vydat pro změnu třeba pěšky kolem pramene Vltavy. Nejprve po červené a pak po modré, tzv. Vltavskou cestou (trasa na mapě). Na kole dojedete Bučinskou cykolotrasou č. 331.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.