Areál lesních her

Prachatice, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.8/10

Výlet do areálu lesních her v Prachaticích se bude líbit vašim dětem i vám. Herní prvky jsou přístupné zdarma. Doplňuje je osvěta o přírodním prostředí.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. července 2020

Děti si zaskotačí a čeká je i poznání

Nad Lázněmi svaté Markéty v Prachaticích se rozprostírá Areál lesních her. Je určený hlavně pro děti od 3 do 12 let. Formou herních prvků poznají, že les nejsou jen stromy rostoucí vedle sebe. Žije v něm řada živočichů, je domovem rostlin a hub. V areálu si děti zaskotačí a prostřednictvím herních prvků nahlédnou do života v lese. Připraveny jsou zde různé prolézačky, můstky, žebříky a lávky. Na lanových prvcích se děti naučí hbitosti veverek, pak projdou útrobami mraveniště. Vyzkouší si, jak žije pavouk. Poznají, jaký domov mají ptáci. Nahlédnou třeba i do žabí tůně. Provázet je bude skřítek Pracovníček. Každému zastavení vévodí cedulky se zajímavými informacemi.

Kde se občerstvit

Svačinu si vezměte s sebou. U areálu je k dispozici pouze turistický přístřešek. Občerstvit se později můžete v Prachaticích. Na Velkém náměstí jsou k dipozici restaurační zařízení. Například Hospůdka U lachtana nebo Zdravá kuchyně Petra Stupky.

Areál lesních her je volně přístupný. Vstoupit do něj můžete na vlastní nebezpečí. Děti do 12 let mohou herní prvky využít za doprovodu rodičů.

Přístupnost

Areál lesních her se nachází nad Lázněmi sv. Markéty. Pokud se k němu nevydáte přímo z přilehlého parkoviště u areálu, můžete se z Prachatic projít. Půjdete Vyhlídkovou trasou kolem Prachatic. Vede přímo kolem areálu. Od rozcestí u lázní je trasa dlouhá necelý kilometr.

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat  je možné zdarma na parkovišti přímo u areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Prohlédněte si památky Prachatic
V centru Prachatic vás uvítají hradby kolem města. Pocházejí z 15. století. Zjistíte, že dodnes se zachoval skoro celý hradební prstenec. Nejvíc návštěvníky láká Dolní brána. Říkají jí tady Písecká. Najdete ji na vstupu do historické části města z Malého náměstí. Upoutají vás dělové bašty. Dochovalo se jich dokonce sedm. Nejzachovalejší je bašta Helvít u Dolní brány. Jde o barbakán v podobě masivní hranolovité věže zakončené cimbuřím s nárožními vížkami, která měla za úkol chránit vlastní bránu před útočníky. Budete obdivovat zdobení s vyobrazením rožmberského jezdce.  Nad průchodem bašty jsou kola kladek, původně vedoucích řetězy padacího mostu. Podélnou štěrbinou v první části brány bylo možno spustit ochrannou mříž. Můžete zde navštívit Galerii Dolní brána. Na Velkém náměstí můžete vystoupat na 40 metrů vysokou věž Kostela sv. Jakuba Většího. Z ochozu uvidíte nejen historickou část Prachatic, ale prohlédnete si tam i hodinový stroj kostela.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Prachatice
+420 388 316 785
info@szmpt.cz
szmpt.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Naše tipy
  • Příroda
  • Dětská hřiště
  • Lanové parky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zahrady a parky
  • Bludiště a labyrinty
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.