Pohádková země Brčálník

Železná Ruda, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10

Pokud cestujete na západ Čech, nenechte si ujít návštěvu Horského areálu Brčálník. Najdete ho v CHKO Šumava pod hřebeny Špičáku a Pancíře nedaleko Železné Rudy. V místě se nachází zahrada Pohádková země Brčálník, která potěší a pobaví vaše ratolesti.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2021

 

!!! DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ: 

Pohádková stezka už je dle informací turistů zpustlá, proto již sem nedoporučujeme absolvovat výlet.

Tipy na ubytování

 

Vydáte se na tematickou stezku

Pohádková stezka s informačními panely a obrázky vás zavede do příběhu Putování Pohádkovou zemí. Vstoupíte pohádkovou bránou do pohádky a vydáte se hledat skřítka Postelníčka. Cestou potkáte postavičky známé autorky a ilustrátorky pohádkových knížek Vítězslavy Klimtové. Její příběh vás bude doprovázet celou cestu. Díky autorce pochopíte, že Brčálník je místo, které již od dávných časů bylo domovem skřítků, elfů a víl. Putování začíná na sběrném parkovišti Špičáckého sedla. Půjdete tři kilometry po cestě, na níž vás čeká 12 zastavení. V nich si přečtete příběh o pohádkových bytostech.

Na konci trasy je Pohádková země Brčálník

Po třech kilometrech od parkoviště dojdete do Pohádkové země Brčálník. U zahrady je turistický přístřešek. Za ním se setkáte s pohádkovými bytostmi. Děti se dovědí, jak to s Postelníčkem vlastně dopadlo. Pohádkových bytostí je v zahradě 30, jsou ukryté v malých domečcích. Seznámíte se třeba s hřibáčem bukovým, jabloňovou panenkou, bludným kořenem, vampýrkem pisklavým a mnoha dalšími. Uvidíte pěkné jezírko a v jednom místě na vás číhá dokonce drak.

Žijí tu i zvířátka v minizoo

Kromě toho jsou v areálu Brčálník domácí i lesní zvířata. Kozy, ovečky a další. U penzionu objevíte dětské hřiště a v zimě využijete 500 m dlouhou sjezdovku střední obtížnosti.

Dětské hřiště

U hospůdky Pohádka je dětské hřiště.

Občerstvení

V areálu Brčálník se nachází hospůdka v Penzionu Pohádka, kde se občerstvíte. Je zde i stánek s občerstvení a suvenýry.

Za pěkného počasí si můžete na ohništi opéct buřty.

Jak pohádkovou stezku a pohádkové země

  • Autem - zaparkujte na centrálním parkovišti na Špičáckém sedle a dál půjdete pěšky až do Pohádkové země Brčálník. Větší část cesty vede po zpevněné komunikaci a je vhodná i pro rodiny s dětským kočárkem.
  • Pokud pojedete vlakem, vystoupíte na vlakové stanici Hojsova Stráž – Brčálník. Odtud se do pohádkové zahrady pohodlně zhruba po půl kilometru dostanete. Upozornění: neprojdete pohádkovou stezku

Kam na další výlet

Na Špičáku je rozhledna
Ze Špičáckého sedla se můžete vydat i jiným směrem. Po modře značené turistické trase doputujete po 2,5 kilometrech na vrchol Špičáku (1202 m n.m.). Tento známý šumavský vrchol se pyšní rozhlednou. Je vysoká 26,5 metru a musíte na vyhlídkovou plošinu vystoupat 135 schodů. Díky novým dalekohledům dohlédnete i na vrcholy Alp. Pod rozhlednou je občerstvovací kiosek.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hojsova Stráž
Železná Ruda 34022
724 923 732
info@areal-brcalnik.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Zabávní parky
  • Volnočasové areály
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • zoo a minizoo
  • Kreativní dílny
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.