Vranovská přehrada

Vranov nad Dyjí, Vranovská přehrada, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jednu z nejčistších českých přehrad objevíte na řece Dyji na jižní Moravě. Užijete si příjemné koupání, můžete sportovat, opalovat se, rybařit nebo využít výletů lodní dopravou. Největší pláž je Vranovská, za návštěvu stojí Bítovská zátoka.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Vranovská pláž nabízí vše

Nejznámější pláží tzv. Moravského Jadranu je Vranovská s kempem. Nachází se kousek za proslulou visutou lávkou pro pěší ve Vranově nad Dyjí. Pláž je vhodná pro milovníky koupání, slunění a provozování vodních sportů. K dispozici jsou hřiště na volejbal, líný tenis, nohejbal. Můžete si zahrát vodní fotbal. Squash i minigolf. Oblíbený je lanový park nebo dětský bungee jumping, skluzavka a tobogan. Je zde půjčovna lodiček, kanoí, šlapadel i elektrických lodí.

Na Bítově je aquapark pro děti

U přehrady jsou i menší pláže ukryté v zátokách řeky Dyje. Oblíbenou je Bítovská zátoka. Pláž tvoří tráva i písek. Je zde pozvolný vstup do vody. Překvapí vás otevřený aquapark plný skluzavek a tobogánů s relaxačním a plaveckým bazénem. Do Bítova můžete dojet výletní lodí. I zde je půjčovna. Hezké jsou i další zátoky. Např. Chvalatická, Kopaninky, Lančovská a další.

Od přehrady je nádherný výhled na Hrad Bítov

Parkování a přístupnost

Auto je možné parkovat ve Vranově nad Dyjí na parkovišti nedaleko hráze. Do Vranova i do Bítova jezdí autobus.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V okolí pláží a na hrázi jsou stánky, restaurace, bary a pizzerie.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

V Bítově se můžete vydat na věhlasný Hrad BítovZříceninu hradu Cornštejn nebo Rozhlednu Rumburak. A víte, že se v Bítově nachází i Hasičský pivovar, kde můžete uhasit svou žízeň?

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vranov nad Dyjí
515 296 285
infocentrum@ouvranov.cz

Štítky

  • Relax
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vodní plochy
  • Koupání
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.