Rozhledna Akátová věž

Židlochovice, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Autor fotky: zidlochovice.cz

V Židlochovicích se vydejte na válcovitou rozhlednu. Najdete ji v Dyjsko-svrateckém úvalu na kopci Výhon (355 m n.m.), východně od Židlochovic.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Věž je vyrobena z akátového dřeva

Rozhledna je postavena z akátového dřeva, proto nese název Akátová věž. Má netypický válcovitý tvar. Je vysoká 18 m. Půjdete po točitém schodišti (76 schodů) až na nezastřešenou vyhlídkovou plošinu. Čeká vás nádherný kruhový výhled ve výšce 14,5 m nad zemí. Nic mu nepřekáží, takže se můžete rozhlédnout do všech stran.

foto: zidlochovice.cz

Výhled vás nadchne

Budete se radovat z pohledu na okolní města, Pálavu, krásný pohled se rozprostře i na Novomlýnské vodní nádrže. Uvidíte Bílé Karpaty a při dobré viditelnosti také Alpy. Na rozhledně jsou umístěné tabulky rozhledu.

Občerstvení

Restaurace v Židlochovicích najdete např. na náměstí Míru Národní dům a v Masarykově ulici Restauraci Pavir.

Tipy na ubytování

Vlakem na rozhlednu

Ze železniční stanice v Židlochovicích půjdete po turistické trase 2,8 km až k rozhledně. Trasa na mapě

Jak na rozhlednu

K rozhledně dojdete po okružní naučné stezce Krajinou Výhonu. Napojíte se na ni u TIC v Židlochovicích, vede přes rozhlednu do Bučiny a dále kolem pravěkého hradiště až do výchozího místa. Obsahuje informační panely. Na hřeben Výhonu vede i asfaltová cesta, po které mohou jet cyklisté. Autem ani na motorce se k rozhledně nesmí.

Parkování

Můžete zaparkovat v Židlochovicích na Náměstí Míru.

Poloha na mapě

Kde se v létě vykoupat

Koupaliště v Židlochovicích
Po výstupu na rozhlednu si v Židlochovicích můžete dopřát návštěvu koupaliště. Potěší vás 50 metrový bazén pro plavce, 22 metrový bazén pro neplavce, dětské brouzdaliště. K dispozici jsou i sportoviště – beach volejbalový kurt, hřiště s trampolínou. Radost vám udělají dřevěné převlékárny, slunečníky zdarma. Mají tu i půjčovnu elektrických čtyřkolek pro děti s vybudovanou tratí.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více