Muzeum čertů

Úštěk, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Město Úštěk leží necelých 20 km od Litoměřic. Ve zdejší Pikartské věži a přilehlém gotickém podzemí sídlí Muzeum čertů, které vás seznámí s životem pekelných bytostí. Chcete znát tajemství? Muzeum se nachází v místech, kde se čerti vyskytovali již odedávna!

Autor článku: Radomír Němeček, 11. prosince 2020

Čertů netřeba se bát!

V muzeu uvidíte řadu skvostných a unikátních čertích exponátů. Čekají tu na vás figurky čertů i čertic, soubor výtvarných děl s čertovskou tématikou, pohyblivý Peklém nebo třeba váha na duše. Zdejších čertů se však nemusíte vůbec obávat. V Úšteku se totiž vyskytují jen čerti hodní a přátelští. Jejich povaha je laskavá a mají smysl pro humor. A vůbec se nezlobí, pokud prokouknete jejich čertovskou magii a ochotně se s vámi podělí o pekelnou zábavu.  

Kdo by neznal čertiska Karla Franty?

Přijměte také pozvání do sklepení, které ovládají satanáši. V místech, která kdysi sloužila jako spíž potravin, dnes žijí čerti. Prohání se spletitými chodbami a temnými zákoutími a čekají, až je navštívíte. Kromě čertů si můžete v muzeu prohlédnout expozici dřevěných soch řezbářů Věry a Jaroslava Stejných, pohyblivý čertí svět, výtvarná díla uměleckého spolku „Spolu“ z Ústí nad Labem, dětská výtvarná díla inspirovaná slavnými pohádkami, nádherné grafiky a ilustrace známého autora obrázků čertů, Karla Franty a mnohé další.

Prohlídky

Komentované živé prohlídky se pořádají každou celou hodinu. Prohlídka trvá cca 45min. Pro školy a větší skupiny možno domluvit individuálně.

Tipy na ubytování

V Pekelně se čertovsky dobře najíte

Pokud vám z nadmíry pekelné zábavy vyhládne, zavítejte do restaurace Pekelna, která stojí vedle muzea. V Informačním centru na Mírovém náměstí vám ochotně poradí, kam a za čím se v okolí dále vydat, zakoupit si tu můžete suvenýry či třeba puzzle města.

Vlakem do muzea

Z vlakového nádraží v Úštěku je to do muzea pouhých 740 metrů. Trasa na mapě

Parkování

Zaparkovat můžete na nedalekém Mírovém náměstí v Úštěku. Z náměstí půjdete do muzea 150 metrů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Prohlédněte si město Úštěk, jehož náměstí jste mohli zahlédnout v oblíbeném filmu Rebelové. K procházce zve jeho romantické dlážděné náměstí, vidět můžete Židovskou synagogu a hřbitov, barokní kostel sv. Petra a Pavla a lákadlem jsou tak zvané Ptačí domky, které uvidíte při procházce údolím Loubního (jinak také Úšteckého) potoka. Jsou to dřevěné přístavky ke skále, připomínající ptačí hnízda. Navazují na sklepy a chodby, které jsou vytesané v pískovcové skále a byly domovem italských dělníků, kteří zde stavěli železnici.

Základní údaje

Vstupné

120 Kč dospělá osoba
80 Kč děti
300 Kč rodinné vstupné (2+2)

Kontaktní údaje

Panský dvůr 87
Úštěk 41145
+420 774 101 125
stejny.jaroslav@seznam.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Muzea
  • Výlety
  • pro dva
  • romantické cestování
  • Divadlo
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.