Pštrosí farma

Židovice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Zajímá vás jak se chovají pštrosi a rádi byste nahlédli pod pokličku zkušeným chovatelům? Pak navštivte pštrosí farmu v Židovicích, v krásné krajině Českého středohoří.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. prosince 2020

Pštrosí šperky

Farma se specializuje na produkci pštrosího masa a vyváží jej i do zahraničí, například do Itálie, Německa, Rakouska, Holandska Belgie či Švýcarska. Pštrosí maso je velmi zdravé, neboť neobsahuje téměř žádný tuk a má vysoký obsah proteinu. Zdravá jsou i pštrosí vejce a možná vás trochu překvapí, že užitečné jsou i jejich skořápky, neboť slouží k dalšímu - uměleckému zpracování. Vyrábí se z nich například totiž šperky, jako jsou náušnice, náhrdelníky či třeba brože, ale mohou se proměnit také na pohárky, lampy a řadu dalších předmětů.

Prohlídka je bez průvodce

Na farmě se prostřednictvím samostatné prohlídky můžete seznámit s tím, jak pštrosi žijí a jak se stravují. K vidění jsou jich tu celá hejna. Uvidíte pštrosy mladé i starší, samce i samice. Vedle pštrosů jsou na farmě chována i další zvířata a prohlédnout si tu můžete také ovce a kamerunské kozy. Návštěva pštrosí farmy je oblíbená zejména u rodin s dětmi, které o pštrosech mnohé slyšely, ale jen málokdy mají možnost toto zajímavé zvíře vidět zblízka.

Kudy do Židovic?

Po dálnici D8, exit Roudnice nad Labem, dále směr Židovice. Farma je cestou značená. Při cestě od Roudnice farma leží po levé straně.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Z Židovic se vydejte procházkou k nedaleké rozhledně Na Horách. Dřevěná vyhlídková věž navzdory své nevelké výšce umožňuje pěkný výhled na krajinu Českého středohoří. V Roudnici nad Labem můžete navštívit řadu památek – roudnický zámek, románský zámek, Podřipské muzeum, kamenná věž Hláska či třeba Kratochvílova rozhledna v Žižkových sadech. V Roudnici je také několik restaurací, kde se můžete občerstvit.

Základní údaje

Vstupné

zdarma Kč dospělí a děti

Kontaktní údaje

Židovice 128
Židovice 41183
+420 777 268 696
evakrejna@seznam.cz
www.pstrosifarma.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.