Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: RomanM82 CC BY-SA 4.0

Na okraji Ústí nad Labem se v lokalitě Severní Terasa můžete kochat krásou Českého Středohoří i Krušnohorska, když vystoupáte na kamennou Erbenovu vyhlídku.

Autor článku: David Hlisník, 12. prosince 2023

Věž byla zvýšena o patro

Erbenova vyhlídka stojí na Brandtově výšině (420 m n.m.) už od roku 1933. Tehdy se její realizace zhostil německý horský spolek Gebirgsverein Aussig. Patnáctimetrová kamenná věž nahradila dvě starší Malý a Velký Brand. Pojmenována je po předsedovi turistů Alexandru Erbenovi. Prospěla jí rekonstrukce v roce 2006, kdy došlo ke zvýšení věže o jedno patro.

Erbenova vyhlídka (foto RomanM82 CC BY-SA 4.0)

Můžete se dívat do všech stran

Po výstupu na dolní či horní plošinu si vychutnáte kruhový výhled. Podíváte se na jihu na krásné město Ústí nad Labem s kaňonem řeky Labe, Větruší a hradem Střekov, na panorama Českého Středohoří od Bukové hory přes Milešovku po Bořeň. Jižně spatříte Kletečnou, západním směrem Podkrušnohorskou pánev s přilehlým pásmem Krušných hor.

Kde zaparkovat

V Doběticích můžete parkovat ve Šrámkově ulici.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Zhruba 700 m pod vyhlídkou (žlutá značka) je Hospůdka Eden s venkovním posezením.

Přístupnost

  • Autem: Z rozcestníku Dobětice půjdete od auta po zelené značce jen půl kilometru.
  • Trolejbusem nebo autobusem: Nebo jeďte trolejbusem či autobusem do stanice Stříbrníky a pak po žluté značce půjdete 1 km.
  • Vlakem: K Erbenově vyhlídce se dostanete i z ústeckého hlavního nádraží procházkou po žluté turistické značce Bertiným údolím. Trasa je dlouhá 3,2 km (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Severní Terasa
Ústí nad Labem 400 01
+420 475 271 700
info.stredisko@mag-ul.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.