Státní zámek Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou, Třebíčsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Zámek Náměšť nad Oslavou navštívíte ve stejnojmenném městě mezi Brnem a Jihlavou. Už z dálky vás upoutá věž s hodinami do všech světových stran, která zámku dominuje.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. května 2021

Apartmány a reprezentační prostory

Původní gotický hrad přeměnili na honosné renesanční sídlo Žerotínové. Naposledy ho vlastnil hraběcí rod Haugwitzů. V rámci prohlídek spatříte apartmán hraběte se všemi jeho místnostmi. Uvidíte reprezentační sály, nádhernou knihovnu s freskami na stropě a prezidentskou pracovnu, kde pobýval prezident Beneš. Zaujme vás i královský a dětský apartmán v nejvyšším patře (100 schodů). Prohlédnete si zimní zahradu, sbírku tapisérií i expozici o stolování.

Renesanční architektura

Už vstupní most s bránou do zámku je nezapomenutelným zážitkem. Můžete se těšit na dvouramenné schodiště. Součástí zámku je kaple sv. Václava s barokním mobiliářem. Na vnitřním nádvoří vás upoutají prosklené, bohatě zdobené renesanční arkády.

Zámek obklopuje zahrada

Při návštěvě památky vás překvapí rozlehlý, upravený anglický park. Rostou tu tři sta let staré stromy. Nejstarší je tisíciletý Žižkův dub. Součástí parku jsou fontány. Tu největší obklopují sochařské prvky. Zajímavá je dále fontána s Neptunem nebo kašna na nádvoří se sochou boha Poseidona.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Zhruba 200 m za mostem je restaurace U Ráčků.

Vlakem na zámek

Vlaková stanice Náměšť nad Oslavou je vzdálena 1,8 km od zámku. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

U zámku jsou dvě parkoviště. Od parkovišť k zámku dojdete během chvilky, vzdálenost je 200 m.

Poloha na mapě

Zajímavost v okolí

Prohlédněte si most
Pod zámkem vede přes Oslavu silniční barokní most. Nenechte si ho ujít. Je lemován sochařskou výzdobou  Josefa Winterhaldera staršího ze 40. let 18. století. Říká se mu „druhý Karlův.“

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámek 1
Náměšť nad Oslavou 67571
568 620 319
namest@npu.cz
zamek-namest.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.