Zřícenina hradu Víckov

Žďárec, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Harold CC BY-SA 3.0

Nedaleko Brna na jižní Moravě můžete vystoupat ke zřícenině malého dvoudílného šlechtického hradu Víckov. Stojí na výběžku na pravém břehu řeky Loučky, zhruba 1 kilometr od vesnice Víckov u Žďárce.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. dubna 2024

Hrad měl poměrně krátkou historii

Hrad se zapsal do historie poměrně krátkou existencí. Byl založen ve 14. století jako dvoudílné panství nepravidelného šestiúhelníkového tvaru, obepnuté hradební zdí. V severozápadním rohu vystupovala branská věž. Hrad brzy poškodily boje za husitských válek a už v polovině 15. století byl označován jako hrad zpustlý.

Dobře je viditelná část paláce

V současnosti můžete vidět torzo hradeb, hranolové brány a části hradního paláce. Ten se místy dochoval až do výšky prvního patra. Zbytky hradu jsou chráněny jako kulturní památka ČR. Nedaleko zříceniny hradu se nachází dva metry vysoký Víckovský vodopád. Po vydatných deštích nebo jarním tání je dobře viditelný.

Občerstvení

Ve Žďárci vám přijde vhod Žďárecká Hospůdka.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Zaparkovat je možné ve Žďárci na parkovišti v blízkosti autobusové zastávky.

Trasa jak ke zřícenině hradu

Na náměstí do Žďárce jezdí autobus. Odtud vás čekají zhruba 3 kilometry chůze. Vydáte se směrem na Víckov a od kaple ve Víckově zamíříte neznačenou polní cestou. Ke zřícenině odtud půjdete zhruba 1 kilometr.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí
V Drahoníně můžete navštívit koupaliště nebo se vydejte do ojedinělé Trenckovy rokle v údolí řek Loučky a Bobrůvky. Ve skalní soutěsce na drobném potoce tam uvidíte krásné kaskády a vodopády. S dětmi se vydejte na výlet do strašidelného zámku Draxmoor v Dolní Rožínce.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více