Hrad Kámen

Kámen, Českomoravská vrchovina, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Na Vysočině v obci Kámen nemůžete při svých toulkách vynechat stejnojmenný hrad. Najdete ho pouhých 8 km od Pacova v okrese Pelhřimov.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Hrad prošel řadou úprav

Původně gotický hrad byl postaven na skalisku v polovině 13. století. Vystřídala se tu řada majitelů a prošel mnoha stavebními úpravami. V 70. letech 20. století zde vzniklo muzeum jednostopých vozidel. Hrad je cenný svým skalním útvarem. Díky skalnímu podloží se v parku daří magnoliím, cesmíně nebo vinné révě. Při prohlídce spatříte různé druhy stromů. Na hradě si v současnosti můžete prohlédnout dvě expozice.

Expozice jednostopých vozidel

Motocykly na hradě Kámen představují jednu z nejstarších expozic na českém území. Patříte-li mezi milovníky vůně smaltu a benzinu, těšte se hlavně na stroje značky Jawa a ČZ. Z nových přírůstků uvidíte model ČZ 500, Motokolo ČZ Orion City nebo třímístný motocykl Čechii-Böhmerland 600 a motocykl Jawa 350/360, lidově zvaný Nanuk.

Expozice interiérů hradu

V interiérech hradu uvidíte Rytířský sál, hradní kapli, zaujme vás chodba se sbírkou zbraní a trofejí. Můžete se těšit na lovecký salon s kachlovými kamny a  s trofejemi na zdech. Součástí interiérů jsou i místnosti určené pro bydlení. Prohlédnete si ložnici, jídelnu, knihovnu a hudební salon.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V nedalekém Pacově je restaurace U Kalivodů.

Parkování

K dispozici je placené obecní parkoviště. Parkoviště se nachází přímo pod hradem.

Autobusem na hrad

Zastávka autobusů z Pelhřimova a Tábora je také přímo pod hradem.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Za historií do Pacova
V Pacově je na zámku Městské muzeum Antonína Sovy. Jsou zde stálé expozice Historie Pacovska, Pacov a motocyklový sport a Život a dílo básníka Antonína Sovy.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více