Rozhledna Sokolí vrch

Dobrná, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: František Křivan

Rozhledna Sokolí vrch se vypíná na stejnojmenném vrchu, asi čtyři kilometry od Děčína. Její betonový tubus obepíná ocelové schodiště, které vás přivede na krytý vyhlídkový ochoz ve výšce 32 metrů.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Úctyhodná výška rozhledny

Rozhledna stojí ve výšce 501 metrů nad mořem. Je vysoká celkem 50 metrů a slouží také jako telekomunikační věž. Nabízí kruhový výhled, který vám představí z výšky město Děčín s Děčínským Sněžníkem v pozadí. Nabídne vám pohled na Klínovec a některé z vrcholků Krušných hor, na Lužické hory s Jedlovou a Studencem, na Bukovou horu, hrad Bezděz i daleký Říp nebo Ještěd s nezaměnitelnou stavbou tvaru hyperboloidu na svém vrcholu.

foto: František Křivan

Jak se dostanete k rozhledně

  • Autem - k rozhledně můžete dojet autem. Z obce Dobrná sem vede automobilem opatrně sjízdná polní cesta.
  • Pěšky - orientačním bodem je nádraží Děčín-východ, kde je také nejbližší vlaková zastávka. Odtud se vydáte přes nádražní lávku, ulicí Benešovskou ke křižovatce s ulicí Folknářskou. Zde se dáte vlevo, kde se po několika metrech napojíte na zelenou TZ, vedoucí k rozhledně. Počítejte s trasou dlouhou asi necelých pět kilometrů.

Občerstvení

U věže je stánek s občerstvením, kde lze zakoupit i suvenýry a turistické známky. Další možnost občerstvení je v Dobrné.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

V nedalekém Děčíně, nad soutokem Labe s Ploučnicí se nachází jeden z našich největších a nejvýznamnějších zámků. Naproti němu, na druhém břehu Labe se vypíná Pastýřská stěna, na které svou bílou barvou kontrastuje s tmavým pískovcem skály stejnojmenná restaurace, z jejíž terasy jsou krásné výhledy na město. Nedaleko se rozkládá děčínská zoologická zahrada a pěknou a klidnou procházku vám nabídne také zdejší upravený lesopark. Ve městě můžete navštívit odloučenou expozici zoologické zahrady, Rajské ostrovy, která vás seznámí s rostlinstvem a živočichy některých exotických krajů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.