Rozhledna Sendraž

Sendraž, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Hledáte krásný výhled do krajiny Orlických hor? Potom pro vás máme další tip. Nebudeme opouštět Orlické hory ani nastavenou kvalitu krásných výhledů. Vydejte se na rozhlednu Sendraž nedaleko Nového Města nad Metují.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Úctyhodná výška rozhledny

Rozhledna je telekomunikační věž na vrchu Varta a od roku 2009 je slouží i jako rozhledna. Rozhledna je vysoká uctyhodných 50 m. Na vrchol rozhledny se dostanete po úzkém točitém schodišti. Vystoupáte do výšky 28 metrů a z vyhlídkové plošiny budete mít nádherný výhled do okolí. Uvitíte Orlické hory jako na dlani, ale dohlédnete i do Krkonoš a dokonce i na daleký Ještěd, ale to za dobré viditelnosti. 

Jak na rozhlednu

K rozhledně Sendraž se lze dostat z několika směrů:

  • Můžete vyrazit z Nového Města nad Metují po zeleném turistickém značení. Automobil zaparkujte na náměstí. Délka trasy: 6,8 km. Trasa na mapě
  • Zaparkujte u turistické chaty Peklo a vydejte se na 2,3 km dlouhou trasu k rozledně. Trasa na mapě
  • Nejkratší cesta vede z obce Sendraž. Půjdete po modré trase 800 metrů. Trasa na mapě
foto: sendraz.cz

Vstupné

Objekt je přístupný zdarma

Otevírací doba

Objekt je přístupný celoročně

Občerstvení

Občerstvit a nabrat síly můžete u turistické chaty Peklo a v Sendraži v hostinci U Sv. Floriána.

Poloha na mapě

Tip na pěší výlet

Automobil zaparkujte u turistické chaty Peklo. Je zde otevřená restaurace a v létě velká letní terasa. Od turistické chaty se vydáte po modré značce a po 2,3 km dorazíte k rozhledně. Počítejte, že tato část cesty je nejnáročnější a nastoupáte 289 metrů. Po prohlídce rozhledny sejdete do obce Sendraž, kde v létě je otevřen kiosek v požární zbrojnici. Ze Sendraže se vrátíte zpět do Pekla po červené Jiráskově cestě podél říčky Olešenky. Celkové délka trasy 8,2 km

Zajímavosti v okolí. Rozhodně doporučujeme navštívit

Pokud Vás neláká pěší výlet, můžete v blízkém okolí navštívit několik velmi zajímavých míst. Rozhodně nevynechte návštěvu Nového města nad Metují a zdejšího zámku. Projděte si jak interiéry, tak zejména nádherné zahrady s unikátním dřevěným Jurkovičovým mostem. Na blízkém historické náměstí je několik restaurací a kaváren. Nu a milovníci vojenské historie nesmí zapomenout na vyhlášenou vojenskou pevnost Dobrošov, která se nachází 15 km od Nového města nad Metují. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Sendraž
Sendraž

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Výlety
  • pro dva
  • Turistika
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.