Vojenská dělostřeleská tvrz Skutina

Sněžné, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.7/10

Navštivte jedno z největších vojenských opevnění v Orlických horách – Tvrz Skutina. Tato tvrz byla vybudována v letech 1935 – 1938. Nyní je přístupná turistům, kteří mohou na vlastní kůži na chvíli okusit život vojáků uvnitř opevnění.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. srpna 2020

Na co se můžete těšit

Před pevností můžete si prohlédnout venkovní opevnění tvrze. Do objektu budete vstupovat nouzových východem, který dříve skutečně sloužil jen jako nouzový. V současné době je to ovšem jediný vstup a výstup z objektu. Víte, že plánovaná bojová osádka měla mít 464 mužů? Jedná se tak o skutečně velký vojenský objekt, které se skládal z několika vojenských pevností, jež byly mezi sebou propojeny podzemními chodbami. 

Poutavá prohlídka tvrze s průvodcem

Během prohlídky uvidíte podzemní chodby, které spojovaly jednotlivé tvrze a sloužili pro přesun vojáků a materiálu z jednotlivých objektů. Součástí epozice jsou i sklady, které sloužili jako zásobárna munice a dalšího materiálu. Dále uvidíte nákresy jednotlivých pater a částí objektu. Nepřehlédněte ani nádrž na vodu, která pohltila 100 litrů vody pro vojáky. Během prohlídky se můžete těšit také mnoho schodišť, úzkých chodeb a střílen.

Bližší informace k prohlídkám

Prohlídky začínají od 10:00 hodin každou celou hodinu - poslední prohlídka je v 16:00 hodin.

Tipy na ubytování

Kudy k tvrzi Skutina

K vojenské pevnosti se dá dojet autem, kde je i parkoviště.

Poloha na mapě

Kam dál v okolí

Pokud máte zájem vidět další vidět vojenské památky, máte je přímo na dlani. Jen několik metrů od tvrze Skutina se nachází Bunkr Sněžné či Bunkr Jaroslav. Nedaleko se můžete také napojit na NS Po lehkém opevnění, která vede okolo Olešnice v Orlických horách. Zde můžete navštívit muzeum a Utzův mechanický betlém. Můžete se zde také posilnit v místních hostincích.

Základní údaje

Provozní doba

Květen - září (sobota a neděle)
10 - 16:00

Červenec - Srpen (denně)
10 - 16:00

Vstupné

100 Kč dospělá osoba
50 Kč děti

Kontaktní údaje

Sněžné
+420 603 521 468
info@skutina.cz
skutina.cz

Štítky

  • Poznávací
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.