Tyršova rozhledna Rozálka

Žamberk, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: foto: zamberk.cz

Putujte za výhledy Orlických hor. Tentokrát vás zavedeme do jiných koutů Orlických hor – přímo do Žamberka. Tyršova rozhledna, která je díky stejnojmennému vrchu, na kterém stojí, přezdívána Rozálka, čeká pouze na své návštěvníky. Staňte se jimi právě vy!

Autor článku: Radomír Němeček, 23. srpna 2020

Tyršova rozhledna nebo Rozálka nebo Rozárka?

Krásná Tyršova rozhledna u Žamberka se rozjímá nad městem ve výšce 468 m. n. m. Často bývá místními či v mapách označována jako Rozálka či Rozárka. Nenechte se tedy zmást. Tato rozhledna vám nabízí výhled z 20 metrů vysoké husitské věže. Můžete využít dvou vyhlídkových plošin. Rozhledna vás okouzlí také krásnými dřevěnými interiéry. V otevírací době můžete nahlédnout také do kaple sv. Rozálie. Krásným překvapením jsou vstupenky ve tvaru rozhledny.

foto: zamberk.cz

Když k rozhledně, tak do kopce!

Tyršova rozhledna Rozálka se nachází kousek nad městem. Pokud tedy vyrážíte přímo ze Žamberka držte se červeného místního značení, které vede po všech zajímavostech Žamberka a dovede vás až k rozhledně. Hezkou procházkou je také výlet z Letohradu.

Vlakem na rozhlednu

Od vlakového nádraží se vydejte po žluté trase směrem do centra města a v ulici Klostermannova se dejte po červené až k rohledně. Vzdálenost rozhledny od vlakového nádraží je pouze 1,8 km. Trasa na mapě

foto: zamberk.cz

Parkování

Nejbližší veřejné parkoviště je u městského muzea.

Poloha na mapě

Tip co navštívit v okolí

K tomu, abyste navštívili další turisticky zajímavá místa, nepotřebujete opouštět Žamberk. Začněte tedy na rozhledně, ať vidíte všechny ty krásy, které vás ještě čekají. Můžete pokračovat k Městskému muzeu Žamberk, Rodnému domu Prokopa Diviše či k zámku. Vše navštívíte bez sebemenšího zabloudění, pokud se budete držet červeného místního značení.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.