Rozhledna Panorama Černá hora

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Při dovolené v Krkonoších si určitě rádi vyjedete nebo vyjdete na Černou horu (1299 m n.m.) v Janských Lázních. Na vrcholu je pěkná rozhledna. Měří 21 metrů a pohledy z ní jsou na všechny strany fascinující.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Čeká vás panoramatický výhled nejen na Krkonoše

Rozhledna Panorama na Černé hoře má ocelovou konstrukci a vyrostla v místě původního sloupu staré lanovky. Na ochoz vede celkem 106 schodů. Po jejich zdolání budete nadšení výhledem na panorama Krkonoš. K dispozici jsou dva dalekohledy, díky nimž uvidíte i detaily třeba na vrcholu Sněžky. Kromě toho dohlédnete na Jeseníky, Českomoravskou vrchovinu, Orlické hory, neujdou vám dominanty Českého ráje ani výhledy do Polska.

Kde zaparkovat

Zaparkujete na parkovišti u dolní stanice lanové dráhy, případně na parkovišti u Stezky v korunách stromů Krkonoše.

Kde se občerstvit

Občerstvení najdete na Hoffmanově boudě, v Restauraci V korunách. Nahoře je k dispozici například kiosek u staré lanovky Bistro, Restaurant na lanovce a Fordbar.

Tipy na ubytování

Přístupnost

 • Na vrchol Černé hory můžete vyjet kabinovou lanovkou, rozhledna je od horní stanice vzdálena 100 m. Lze vyjít pěšky přes Zinneckerovy Boudy po Černohorské silnici, která je i cyklotrasou č. K19A. Trasa na mapě.
 • K hotelu Černá Bouda se dá jít lesem po červené turistické značce tzv. Zvonkovou cestou přes Modrokamenné boudy a rozcestí U Malých Pardubických bud. Od Černé Boudy pak jděte k rozhledně po žluté. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Na vrcholu Černé hory si užijete lezeckou stěnu, je zde dětský park. Můžete se dolů do města vydat i na kolech nebo koloběžkách, půjčovna je v dolní budově lanovky. A nezapomeňte se vypravit na skvělou Stezku korunami stromů Krkonoše v lokalitě Hoffmanova bouda.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Janské Lázně
Janské Lázně 542 25
+420 499 875 186
info@janskelazne.cz
www.janskelazne.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Rozhledny
 • Výlety
 • Procházka
 • Příroda
 • Rodinné
 • Hory a pohoří
 • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.