Stezka korunami stromů Krkonoše

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.8/10

Chcete poznat jedinečnost přírody nejvyšších českých hor? Pak se vydejte do Janských Lázní v Královéhradeckém kraji. Objevíte tam Stezku korunami stromů Krkonoše. Budete na ní poznávat lesy od kořenů až po koruny.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. prosince 2021

Kořeny poznáte přímo v podzemí

Stezka korunami stromů se nachází nedaleko Hoffmanovy Boudy v Janských Lázních a je unikátní. Stoupání po ní zahájíte v podzemí dřevěné rozhledny. Tam objevíte naučné centrum, kde najdete spletitý kořenový systém stromů. Pročtete si infotabulky a čekají vás i tři zastavení, která se nacházejí na horizontálním chodníku.

Půjdete vzhůru druhovým lesem

Pak už se vydáte stezkou vzhůru k vrcholu stezky. Trasa je dlouhá 1500 m a vede po točitém širokém chodníku. Budete procházet druhově pestrým lesem. Překvapí vás, jak staří mohykáni tu rostou. Některým je už přes 150 let. Budete je mít doslova nadosah. Rozhledna se vypíná do 45 metrů výšky. Určitě si odnesete luxusní zážitek. Kromě okolních stromů vás čekají i výhledy na horské kopce.

Vyzkoušejte adrenolinovou jízdu

V vrcholové plošiny se můžete svézt poměrně dlouhým tobogánem. Adrenalinový zážitek bude zajímavým zpestřením pro vaše děti. 

Tipy na ubytování

Konají se zde zajímavé akce pro veřejnost

Někdy tu je možné potkat Krakonoše, jindy maskoty Emila a Emilku, oblíbená je i zážitková večerní prohlídka Stmívání na stezce a další akce.

Občerstvení

Stylová restaurace je přímo v místě.

Parkování a přístupnost

U stezky se nachází prostorné parkoviště. Do stanice Hoffmanova bouda jezdí autobus.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Janské Lázně
Janské Lázně
499 110 019
info@stezkakrkonose.cz
www.stezkakrkonose.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Lesní hřiště
  • Výlety
  • Poznávací
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Dětská hřiště
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.