Naučná stezka Čertův důl

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10

V Krkonoších se díky Naučné stezce Čertův důl dostanete do míst, která jsou poměrně daleko vzdálena od běžného ruchu horských středisek. Vydáte se od Boudy Bílé Labe a budete směřovat kolem kaskády hrází na potoce Čertova strouha k pozůstatkům bývalé kovárny.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. listopadu 2021

Půjdete kolem vodní kaskády

Naučná stezka vede Čertovým dolem, který je součástí Sedmidolí. Stezka je dlouhá 1,2 kilometru a lemuje ji osm zastávek s informačními tabulemi. Ty poukazují na historické hrazení přítoku Bílého Labe Čertovy strouhy, které je postavené z přesně opracovaných kamenů. Půjdete podél vodopádů a peřejí, které mají eliminovat povodně. Romantická cesta se vám bude líbit. Dozvíte se, proč kameníci Čertovu strouhu usměrnili do vyzděného koryta, proč k tomu použili žulu a jak nacucaný les brání povodním.

Stezka končí u kovárny

Stezka s převýšením 170 m, končí zhruba 1300 metrů od ústí strouhy. Tam si prohlédnete pozůstatky kovárny. Jsou tu výhně, kalicí nádobky, podstavce pod kovadlinu z místní žuly. Zpátky půjdete opět po stezce k Bílému Labi.

Upozornění

Trasa naučné stezky není vhodná pro kočárky a kola.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Boudě Bílé Labe je restaurace.

Jak se dostanete k naučné stezce

Ze Špindlerova Mlýna půjdete od Dívčích lávek, k  výchozímu místu boudě u Bílého Labe, po modré turistické značce 3,5 km údolím. Od Bílého Labe budete následně pokračovat Naučnou stezkou  Čertův důl 1 km až k bývalé kovárně. Zpět do Špindlerova mlýna půjdete po stejné trase.

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.