Jáji vyhlídka

Vítkovice, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Pokud se chcete vydat do poněkud divočejší krkonošské přírody, zajeďte si do horského střediska Horní Mísečky. Když se odtud vydáte zhruba 1 km jižně na Mechovinec a pak směrem na Kozlí hřbet, dojdete k vyhlídce Jáji. Nachází se blízko biatlonové střelnice.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. ledna 2022

Z vyhlídky uvidíte Horní Mísečky a Kotel

Vyhlídková plošina Jáji je dřevěná, vystupuje se na ni po schůdcích. Uvidíte z ní především Horní Mísečky, rozhlédnete se po jejích sjezdových tratích. Dohlédnete odtud přes lesní porosty na Kotel a Zlaté návrší.

Občerstvení

Na Horních Mísečkách se občerstvíte v Chatě Stopa nebo v Restauraci Jilemnická bouda.

Kde zapartkovat

Parkovat můžete na parkovišti Horní Mísečky.

Tipy na ubytování

Jak se dostanete k vyhlídce

Vydejte se nejlépe z Míseček po cyklotrase K10. Budete po ní nejprve směřovat k vrchu Mechovinec (1034 m n.m.), pak vás ale trasa navede směrem ke Kozlímu hřbetu (1081 m n.m.).

Kam na další výlet v okolí

Harrachova skála nabízí úžasné panorama
Z Horních Míseček se vydejte i na jednu z nejkrásnějších vyhlídek Krkonoš, Harrachovu skálu (1035 m n.m.) na svazích hory Mechovinec. Dojdete tam Bucharovou cestou. Budete nadšeni z panoramatu a jednoho z nekrásnějších výhledů od severozápadu hor k východu. Spatříte jako na dlani Kotel, Zlaté návrší, Medvědín, sjezdové tratě a Horní Mísečky. Místo se nachází zhruba 50 m od červeně značené Bucharovy cesty. Od Chaty Stopa je vzdálenost jen 600 m.
 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.